Mark Peterson teenis mäestlaskujate MK-etapil 81. koha

Mark Peterson 1

Austrias Leogangis jätkunud mäestlaskujate maailma karika sarja teisel etapil teenis Mark Peterson meesjuunioride konkurentsis 81. koha. Armin Pilv kukkus treeningul, murdis randme ja startida ei saanud.

Peterson sai kvalifikatsioonis kirja aja 4.01,583, mis talle edasipääsu finaali ei taganud. Kvalifikatsiooni kiireimale, sakslasele Henri Kieferile kaotas ta 51,963 sekundiga. Finaalsõidus võidutses prantslane Leo Abella tulemusega 3.11,177. Teise tulemuse sõitis välja kanadalane Bodhi Kuhn (+2,447) ja kolmanda hispaanlane Daniel Castellanos Liberal (+2,899). Kvalifikatsiooni parim Kiefer pidi leppima neljanda kohaga.

Armin Pilv kukkus enne võistlust ning randme murdise tõttu kvalifikatsioonis startida ei saanud. Eliitmeeste konkurentsis võidutses valitsev Euroopa meister, austerlane Andreas Kolb ajaga 2.59,335. Maailmameister Loic Bruni kaotas talle 0,680 ja kanadalane Jackson Goldstone 0,911 sekundiga.

Mäestlaskujate MK-sarja kolmas etapp peetakse 29. juunist 2. juulini Itaalias Val di Soles.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.