Mark Cavendishist saab Martin Laasi klubikaaslane?

Tour of Oman 2022, Mihkel Räim

Spekulatsioonid Mark Cavendishi ümber räägivad, et 2023. aastal liitub 37-aastane mitmekordne maailmameister ja olümpiahõbe Kasahstani klubi Astana-Qazaqstaniga. Samas tiimis väntab tuleval aastal Eesti sprinter Martin Laas.

Esialgu seostati tänavu Quick Step-Alphavinyl tiimi värve esindanud Cavendishi Prantsusmaa klubi B&B Hotelsiga, kuid seejärel näitas huvi üles Astana-Qazaqstani mänedžer Alexander Vinokourov. Suurbritannia rattur on võitnud Tour de France’il 34 etappi, millega hoiab hetkel koos Eddy Merckxiga ühiselt esikohta kõigi aegade pingereas. See tähendab, et tuleval hooajal üritab endine grupisõidu ja trekisõidu maailmameister rekordi ainult enda nimele kirjutada.

Lisaks Tour de France’i võitudele on Cavendishil veel 16 etapivõitu Giro d’Italialt, kolm etapivõitu Vueltalt, ta on esikoha pälvinud Qatari ja Dubai velotuuridelt ning võidutsenud teiste võistluste seas Milano – San Remol, Kuurne – Brüssel – Kuurnel, Milano – Torinol ja Münsterland Girol.

Esmaspäeval algas klubi Astana-Qasazstani treeninglaager Hispaania linnas Calpes.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X