Marimetsa Kapa teise etapi kiireim oli Silver Schultz

Marimetsa Kapa teine osavõistlus peeti Järta terviseradadel Märjamaa VIII Rattamaratoni näol. Ilm soosis sõitjaid igati, poetades päikesepaiste ja kerge pilvevaiba vahelt vaid mõned tilgad vihma. Võitjateks krooniti sedapuhku Silver Schultz (AT Sport) ja Maris Lillep (RedBike).

Pika 43-kilomeetrise põhidistantsi läbis Schultz ajaga 1:31.43. Esimesel etapil Ruilas Schultzi edestanud Raido Saar pidi rattaprobleemide tõttu teise ringi alguses sõidu pooleli jätma ja nii saavutas 1:34.26-ga teise koha Hendrik Kivilo (AC Racing), kolmas oli M-40 vanusegrupi võitja Meelis Pilv (RedBike Team), kes sai ajaks 1:34.50.

Lillep sai lõpuajaks 1:49.21. Teise koha võitles välja korraldajaklubi JK Paralepa sõitja Kädi Raadla, kelle lõpuajaks märgiti 1:52.32, kolmandana mahtus 2:02.58-ga poodiumile Inge Soopalu (BBTools).

Lühikesel põhidistantsil domineerisid M-14 vanuseklassi poisid, võttes kaksikvõidu. Johann Mattias Puuorg (Porter Racing) kasutas ära oma võimaluse ja möödus rajal tehniliste probleemidega maadelnud suurfavoriidist Matvei Tarassovist, saades lõppajaks 47.04. Teisena ületas 47.32-ga lõpujoone Hendri Kask, kolmandaks platseerus 48.40-ga M-16 vanuseklassi võitja Markus Välja (Nõmme Rattaklubi).

Nagu eelmisel aastal, võitis naiste arvestuse lühikesel põhidistantsil ka seekord Darola Kruusik (MyBody.ee). Teise koha hõivas 55 minutiga N-16 vanusegrupi kiireim Hanna Heinsaar (NRK), 55.32-ga oli kolmas N-40 vanuseklassi võitja Helina Puuorg (Porter Racing).

Lastesõidu ühe kilomeetri pikkusel distantsil oli poiste arvestuses võidukas raja 3.02-ga läbinud Oskar Lemloch, teine koht kuulus 3.36-ga Kevin Kertsmanile, kolmas oli 3.41-ga Maikel Magnus Välja. Tüdrukutest oli kiireim distantsi 3.10-ga läbinud Kertu Mitt (JSK Rave), teisena tuhises üle finišijoone Melissa Kivi (AC Racing), saades ajaks 3.57, kolmanda koha hõivas 4.30-ga Meribel Lauk.

Pisut vanemate noorratturite kahekilomeetrisel distantsil sai poiste seas võidu Sebastian Suppi. Nõmme Rattaklubi kasvandik sai ajaks 4.54. Teisel kohal lõpetas täpselt viie minutiga Markus Aleksander Saar (Kuusalu Rattaklubi), kolmas oli 5.11-ga Oskar Robert Tagel (Nõmme Rattaklubi). Tüdrukute parim oli 5.11-ga sõidu läbinud Loore Lemloch, talle järgnesid 5.34-ga Mirt Ärm (Porter Racing) ja 6.32-ga Roosmarii Pesor (KoMo).