Maribel Rannala alustas noorte maastikuratturite EM-i 15. kohaga

Šveitsis alanud noorte Euroopa meistrivõistlustel pälvis Maribel Rannala avapäeval sõidetud eraldistardist sõidus kuni 17-aastaste neidude konkurentsis kõrge 15. koha.

Kuni 17-aastaste neidude konkurentsis oli kiireim tšehh Katerina Duškova ajaga 1.06,731. Rannala kaotas talle 3,11 sekundiga ja sai 15. koha. Mairit Kaarjärv lõpetas 44. tulemusega, jäädes võitjale alla 6,14 sekundiga ja Mariann Koik sai 88. koha, kaotades 9,62 sekundiga. Samas vanuseklassis võistleb Rake Team Finlandi eest ka Linda Lensment, kes sai 52. koha, kaotades esimesele 7,56 sekundiga. Kokku sai tulemuse kirja 136 ratturit.

Sama vanade noormeeste seas võitis hispaanlane Hugo Franco Gallego ajaga 1.00,649. Riko Tammepuu sai 33. (+2,9), Arseni Laidinen 74. (+4,42) ja Oliver Mätik 210. koha (+9,42). Kokku oli selles vanuseklassis 240 ratturit.

Kuni 15-aastaste tüdrukute seas oli parim sloveen Meta Tancik ajaga 1.09,388. Loore Lemloch sai 118 ratturi konkurentsis 36. koha (+3.8).

Sama vanade poiste hulgas pälvis esikoha tšehh Lukas Vorel ajaga 1.03,563. Sebastian Suppi sai 36. (+3,8) ja Hugo Hendrik Orav 44. (+4,3) koha. Kokku käis rajal 218 ratturit.

Team Estonia I sai 15-aastaste ratturite seas 18. tulemuse, Team Estonia II aga 17-aastaste konkurentsis 84. ja Team Estonia III 38. koha.

Kolmapäeval on noorte EM-il kavas meeskondlik teatevõistlus.