Marianne Vos tõusis kõigi aegade parimaks cyclo-crossi sõitjaks

Marianne Vos
Ameerika Ühendriikides Fayetteville’is toimuvatel cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel krooniti naiste eliitklassis võitjaks hollandlanna Marianne Vos, kes edestas kaasmaalannast tiitlikaitsjat Lucinda Brandi ühe sekundiga.
 
Oma kaheksanda cyclo-crossi MM-kulla võitnud Vosi võiduajaks oli 55 minutit. Kolmanda koha pälvis itaallanna Silvia Persico (+0.51), kellele järgnesid omakorda veel kolm hollandlannat: Ceylin del Carmen (+1.04), Yara Kastelijn (+1.05) ja Manon Bakker (+1.05).
 
„See on uskumatu. Mulle ei jõua see siiani päriselt kohale,“ olid Vosi esmased muljed maailmameistritiitli võitmise järel. „Võistlus oli väga keeruline. Teadsin, et Lucinda teeb sõidu äärmiselt raskeks, kuid proovisin ise seda sama teha, ent eest ära sõitmine oli võimatu. Teadsin, et pean rahulikuks jääma ja keskenduma sprindifinišile. Mul on olnud sellel aastal võrratu tugi perekonnalt ja tiimilt, seega olen üritanud õigeid asju teha ja ma olen õnnelik, et see päädis taas MM-il esimesel kohal seismisega.“
 
Vos on kroonitud cyclo-crossis maailmameistriks aastatel 2006, 2009-2014 ja 2022. Kaheksa MM-kullaga tõusis ta enim maailmameistritiitlitega pälvitud cyclo-crossi sõitjate edetabelis esimesele kohale.
 
Kuni 23-aastaste meesratturite seas teenis Belgia kolmikvõidu. Esikoha teenis Joran Wyseure (49.21), edestades Emiel Verstrynge’i (+0.13) ja Thibau Nysi (+0.33). Naisjuunioride seas võidutses inglanna Zoe Backstedt (41.16), alistades hollandlannad Leonie Bentveldi (+0.32) ja Lauren Molengraafi (+0.57).
 
Foto: UCI/Twitter

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X