Marianne Vos ja Eli Iserbyt võitsid hooaja esimese cyclo-crossi MK-etapi

miPxkKmoFJZZf3QmWGLKoH-970-80

Ameerika Ühendriikides Waterloos peetud hooaja esimesel cyclo-crossi maailma karika sarja etapil teenisid esikohad Marianne Vos (Jumbo-Visma) ja valitsev Euroopa meister Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal).

Alles hiljuti esmakordselt peetud naiste Paris-Roubaix’l teise koha pälvinud Vos edestas cyclo-crossi MK-sarja avaetapil finišiheitluses valitsevat maailmameistrit Lucinda Brandi (Baloise Trek Lions) ja Denise Betsemad (Pauwels Sauzen-Bingoal). Neljandaks jäeti maastikukrossi olümpiavõitja Jolanda Neff (Trek Factory Racing CX; +0.19).

„Viimane ring oli nagu üks lõputu finišisprint,“ ütles Vos võidu järel. „Kogu sõit oli üsna intensiivne ja kiirust üleval hoida oli üsna keeruline. Mõnes kohas oli hetk hinge tõmmata, aga viimasel ringil polnud enam sedagi. Lucinda on väga hea sõitja, seega ma ei saanud talle ühtki võimalust jätta, mille ta oleks saanud ära kasutada.“

Meeste seas oli parim uhke soolovõidu teeninud Euroopa meister Iserbyt. Teise koha sai belglase meeskonnakaaslane Michael Vanthourenhout (+0.30) ja kolmanda Quinten Hermans (Tormans – Circus Cyclo Cross Team; +0.43).

„Ma olen väga õnnelik. Enne sõitu olin mõistagi närvis, sest eelmisel nädalal ei tundnud ma end eriti hästi. Kui start anti, sain aru, et täna on hea tunne ja tegin hea võistluse. See on lubav tulemus kogu hooaega silmas pidades,“ ütles Iserbyt.

Järgmine cyclo-crossi MK-etapp sõidetakse 13. oktoobril Ameerika Ühendriikides Fayetteville’is.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X