Marianne Vos alustas cyclo-crossi hooaega teise kohaga

Valitsev maailmameister Marianne Vos alustas cyclo-crossi hooaega Hollandis toimunud C2 võistlusel Kiremko Nacht van Woerden, kus pälvis teise koha.

Vosist suutis kiirem olla vaid 21-aastane ungarlanna Kata Blanka Vas. Pjedestaalile kolmandale astmele kerkis 20-aastane hollandlanna Puck Pieterse, kes kaotas esimesele kahele viie sekundiga.

„Ma olen cyclo-crossil silma peal hoidnud ja nüüd tuli taas tahtmine rajale tulla. Tase on väga kõrge ja mul on hea meel, et suudan konkurentsis olla,“ ütles Vos võistluse järel. „Blanka oli minust teatud rajaosadel parem. Teadsin, et ta proovib seal eest saada ja nii läkski. Mul ei olnud talle millegagi vastu panna.“

Pühapäeval võistleb Vos juba MK-sarja neljandal etapil Maasmechelenis. Meeste klassis võidutses kodupubliku rõõmuks valitsev Euroopa meister Lars van der Haar. Belglane Quinten Hermans kaotas talle 27 ja kaasmaalane Ryan Kamp 38 sekundiga.