Mari-Liis Mõttus sai MK-etapil 16. koha

Maastikuratturite maailma karika sari jätkub sel nädalavahetusel Tšehhis Nove Mestos. Kuni 23-aastaste ratturite seas sai Mari-Liis Mõttus 16. koha.

Võistluse võitis ameeriklanna Haley Batten, kes jõudis finišisse ajaga 1:13.38. Teise koha pälvis 28 sekundit hiljem lõpetanud sakslanna Ronja Eibl ning pronksise autasu teenis möödunud nädalal MK-sarja avaetapi võitnud austerlanna Laura Stigger (1:14.58). Ainsa eestlannana võistlustules olnud Mõttus kaotas võitjale kuue minuti ja 59 sekundiga. 16. kohaga teenis Mõttus 10 UCI punkti.

Reede õhtul võtsid eliitklassi ratturid mõõtu short-track võistlusel, kus Janika Lõiv lõpetas naiste klassis 22. kohal. Martin Loo seekord eelsõidul ei osalenud.

Naiste seas teenis esikoha ameeriklanna Chloe Woodruff (22.08). Teise ja kolmanda koha pälvisid Suurbritannia rattur Annie Last ja Euroopa valitsev meister Jolanda Neff. Kaotust võitjale kogunes mõlemal kaheksa sekundit. Valitsev maailmameister ja esimesel MK-etapil võidutsenud Kate Courtney jäeti neljandaks (+0.09). Eesti olümpiakrossi meister Lõiv kaotas võitjale 18 sekundiga.

„Võrreldes eelmise nädalaga oli rada lai ja avatud ning selle tõttu oli ka sõidu iseloom hoopis teistsugune,“ rääkis Lõiv võistluse järel. „Suur grupp  püsiskoos ja mina olin pigem tagumises pooles. Viimasel kahel ringil paistis konkurentidel natuke raskeks minevat ja suutsin tõusta 22. kohale.“

Meeste klassis teenis teist etappi järjest short-track sõidul esikoha Hollandi meister Mathieu van der Poel (20.49). Teise koha sai sama ajaga prantslane Maxime Marotte ja kolmanda brasiillane Henrique Avancini (+0.01). Valitsev maailmameister Nino Schurter lõpetas neljandana.

Maailma karika sarja põhisõit eliitklassi ratturitele toimub pühapäeval.