Mari-Liis Mõttus saavutas Hispaanias neli päeva kestnud maastikuratta tuuril kokkuvõttes 9. koha

Screenshot 2021-04-29 133246

Mari-Liis Mõttus osales 1.-4. aprillil Hispaanias toimuval maastikuratta tuuril Volcat 2021, kus saavutas üldkokkuvõttes 9. koha

Tuuri üldkokkuvõttes võitis Poola mägirattur Maja Martyna Włoszczowska, teine oli leedulanna Kataržina Sosna ja kolmas hispaanlanna Meritxell Figueras Garangou.

„Tuur möödus enesetunde poolest tõusvas joones. Esimese 38km pikkuse etapi lõpetasin 11. kohal. Tõusudel erilist minekut polnud, mistõttu ei saanud ka kitsastel laskumistel oma sõitu teha, sest liiklus ees oli tihe. Reedel toimunud teisel etapil (58km) oli esimesed 10km raske käima saada. Edasi hakkas minek juba sõidu moodi tunduma. Rada oli samuti oma tehniliste singlite ja lühikeste tõusude poolest sobivam. Suutsin vahepeal neljast naisest mööduda, aga kahjuks läks 39. kilomeetril olemine raskeks ning kaotasin lõpuks ühe koha. Finiši ületasin 11. naisena,“ meenutas Mõttus kahte esimest etappi.

„Kolmas etapp (nn Queen stage) möödus algusest lõpuni hea enesetundega. Kui enne etappi olin üldkokkuvõttes 11. kohal, ees oli ühe sekundi kaugusel oli 10. ja viie minuti kaugusel 9. koht, siis peale sõitu tõusin kahe koha võrra ehk üheksandaks. Viimasel etapil oli minu eesmärgiks üritada üldarvestuse kohta hoida. Ees oli vahe pikk, aga taga ainult 30 sekundiline. Õnneks jalad ja tehnika sel korral alt ei vedanud ning lõpetasin viimase etapi ja lõpuks ka kogu tuuri 9. kohal. Jäin tuuriga rahule – rajad olid vaheldusrikkad ning suutsin endast maksimumi välja pigistada,“ võttis Mari-Liis Mõttus võistluse kokku.

Mari-Liis Mõttus Autor/allikas: Adam Illingworth
Uudis ERR Sport siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X