Mari-Liis Mõttus saavutas cyclo-crossi tippsarjas 20. koha

Valitsev Eesti meister cyclo-crossis Mari-Liis Mõttus sai Belgia linnas Boomis peetud Superprestige’i sarja etapil 20. koha. Haanja Rattaklubi esindav Mõttus kaotas võidu pälvinud Kim van de Steenele (Tarletto-Isorex) neli minutit. Koht esikümnes jäi vähem kui kahe minuti kaugusele. Teisena lõpetas Alice Mar Arzuffi (Steylaerts-777) ja kolmandana valitsev maailmameister Sanne Cant (Corendon-Circus).

Meestest oli võidukas sõidu teisel poolel eest ära sõitnud Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), kellele järgnesid Toon Aerts (+0.04; Telenet Fidea Lions) ja Gianni Vermeersch (+0.08; Steylaerts-777). See oli van der Poelile hooaja neljandaks esikohaks. Valitsev maailmameister Wout van Aert (Cibel Cebon Offroad Team) ei osalenud.
“Üksinda ees sõites tahtsin võimalikult ökonoomselt finišisse jõuda. Jälitajad hoidsid aga tempot üleval ja panid mu surve alla ning seega ma ei saanud palju puhata. Homset võistlust silmas pidades kulutasin planeeritust rohkem energiat,” rääkis van der Poel.

Van der Poel on võitnud Superprestige’i kaks esimest etappi ja juhib ka 30 punktiga kokkuvõttes. Teine on Aerts 27 ja kolmas Lars van der Haar 22 silmaga. Kõiki tulemusi saate vaadata siit. Järgmine etapp peetakse 28. oktoobril Ruddervoordes.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X