Mari-Liis Mõttus pälvis Portugalis tugeva sõidu järel kolmanda koha

Mari-Liis Mõttus

Portugalis peetud olümpiakrossivõistlusel XVIII BTT De Vila Franca (UCI C1) pälvis Mari-Liis Mõttus eliitnaiste konkurentsis kolmanda koha.

Kodupubliku rõõmuks saavutas esimese koha Ana Santos (1:28.26), kes edestas kaasmaalannat Joana Monteirot kahe minuti ja kolme sekundiga. Kolmandana lõpetanud Mõttus jäi võitjast kahe minuti ja 32 sekundi kaugusele.

„Stardist sain hästi minema ja esimese tõusu lõpuni juhtisin sõitu,“ kirjeldas Mõttus. „Saime kolme-neljakesi eest ning seejärel sai üks konkurent omakorda meilt eest. Ma ei suutnud tema tempoga tõusul kaasa minna. Joanaga sõitsime kaks ringi koos ning kolmandal hakkas ta tasapisi tõusul kaugenema. Neljandal ringil tundus, et tagant on konkurent lähemale tulnud, aga suutsin 1,5 ringiga tempot säilitada ja kolmas koht tuli kindlalt. Usun, et võib rahule jääda.“

Ka eliitklassi meeste sõidus said portugallased kaksikvõidu. Esimese koha pälvis Roberto Ferreira (1:23.30) ja teise koha Mario Costa (1:24.27). Kolmandana jõudis pjedestaalile prantslane Valentin Remondet (1:24.36).

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X