Mari-Liis Mõttus pääses Tšehhis pjedestaalile

Mari-Liis Mõttus

Tšehhis Vimperkis toimunud olümpiakrossi võistusel Velka cena Vimperka (UCI C2) jõudis Mari-Liis Mõttus pjedestaalile.

Esikoha teenis kodupubliku rõõmuks 20-aastane Adela Holubova ajaga 1:32.54, edestades kaasmaalast Jitka Cabelickat 27 sekundiga. Kolmanda koha pälvinud Mõttus jäi võitjast maha viie minutiga.

“Seekord kulges sõit minu jaoks väga raskelt. Jahe ilm ja järsud tõusud polnud sel päeval minule,” avaldas Mõttus võistluse järel. “Esimesel kahel ringil suutsin teise kohaga hoida 17-sekundilist vahet, kuid edasi hakkas see järjest rohkem suurenema. Sõitsin terve sõidu kolmandal positsioonil.”

“Rada iseenesest oli vahva oma erinevate tehniliste kohtadega,” jätkas Mõttus. “Vihm aitas selle muuta eriti keeruliseks. Sõidu emotsioonid jagaksingi kaheks: ühest küljest olin pettunud, et ei suutnud esimestega kauem kehva enesetunde tõttu koos püsida.Teisalt jällegi olen rahul, et tehnilise poole pealt suutsin teha hea sõidu.”

Meeste klassis võidutses poolakas Bartlomiej Wawak ajaga 1:23.54. Pjedestaali madalamatele astmetele pääsesid tšehhid Ondrej Cink (+3.19) ja Lukas Kobes (+5.14).

Lisaks Mari-Liis Mõttusele osalesid Tšehhis veel Marta Mõttus, Oliver Mätik, Hugo Hendrik Orav, Maribel Rannala, Annabrit Prants ja Johann Mattias Puuorg. Marta Mõttus pälvis omaealiste tüdrukute hulgas esimese koha. Samaga said hakkama U15 seltskonnas võistenud Orav ja U17 kassis startinud Mätik. Laskumistel osavalt ja kiirelt sõitnud Rannala pidi seekord sõiduvea tõttu leppima U-17 klassis kolmanda kohaga, Annabrit Prants oli viies. Viimati Põhjamaade meistrivõistlustel saadud õlavigastust trotsides sai Puuorg meesjuunioride seas 12. koha.

“Võistlusreis Tšehhi oligi planeeritud eesmärgiga, et see oleks võimalikult õpetlik ja eesmärk sai kuhjaga täidetud,” rääkis Eesti maastikuratturitega Tšehhis kaasas käinud Tarmo Mõttus. “Esimesel päeval said lapsed käia Nove Mesto maailma karika sarja rajal, kus Mari-Liisi ja minu juhendamisel läbiti kõik tehnilised rajalõigud. Vihmast niiske rada oli veidi libedam kui muidu, aga seda suurem väljakutse oli kõiki kiviseid ja juurikasi laskumisi eksimatult sõita. Kõik suutsid raja A-liine kasutades läbida, kaasa arvatud veel 12-aastane Marta Mõttus. Eriliselt head emotsioonid jäid meelde raja kõrval metsas olevatest radadest, kuhu kohalikud on ehitanud korraliku elamuspargi.”

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Schenker, Scania, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X