MARI-LIIS MÕTTUS KANADAS MAASTIKURATTA MM-IL 13

Kanadas Mont-Saint-Anne’is toimuvatel maastikukrossi maailmameistrivõistlustel saavutas NU23 vanuseklassi olümpiakrossis (XCO) Mari-Liis Mõttus 13. koha.

Maailmameistriks krooniti šveitslanna Sina Frei.

„Enne starti läks kõik valesti. Piduriklotsi vedru oli jookse vahetades klotside vahele jäänud ja esijooks ei käinud ringi. Õnneks sai abi, aga selle tõttu jäi soojenduseks aega vaid 20 minutit. Üks suurem punt läks kohe alguses eest, ilmselt polnud minu keha veel valmis. Kui aga enda mootori käima sain, siis hakkasin tasapisi kohta parandama. Sel hetkel, kui viimase ringi alguses 13. tõusin, siis oli minut järgmise pundini, kus olid mängus kohad 10.-12. Lõpus võtsin juba eriti ettevaatlikult, et 13. koht ikka kindlalt koju tuua ja seetõttu kärises vahe esimestega suuremaks. Sellest hoolimata loen seda kordaminekuks ja kindlasti paremaks tulemuseks kui EM-il saavutatud 23. koht,“ kommenteeris Mõttus sõitu.