Mari-Liis Mõttus jõudis Norras kolmel korral kuue parema sekka

Norras peetud rahvusvahelisel Rye Bike Festivalil jõudis Mari-Liis Mõttus eliitnaiste konkurentsis kolmel päeval järjest kuue parema sekka.

Reedel sõidetud lühikesel olümpiakrossi võistlusel finišeeris Mõttus kuuendal kohal ajaga 14 minutit. Esimese koha teenis rootslanna Linn Gustafzzon (12.26), edestades taanlannasid Line Mygdami (12.29) ja Malene Degni (12.35).

Laupäeval peetud lühirajasõidus lõpetas eestlanna juba viiendal positsioonil, jäädes seejuures kolmandast kohast vaid 15 sekundi kaugusele. Esikoha pälvis teist päeva järjest Gustafzzon ajaga 23.37. Mygdam kaotas talle 12 sekundiga ja norralane Oda Laforce 45 sekundiga.

„Esimesel ringil läksid kaks esimest oma teed ja tundus, et ka kolmas koht on läinud, aga igal ringil suutsime pikemal tõusul talle sappa sõita,“ rääkis Mõttus võistluse järel. „Sellest aga ei piisanud, kuna ringi teisel poolel sai ta iga kord jälle vahe sisse. Lõputõusule minnes olin neljas, kuid polnud enam sellist värkust ning nii lasin ühe naise mööda.“

Viimasel võistluspäeval, kus jagati kõige rohkem olümpiapunkte, pälvis Mõttus neljanda koha ajaga 1:37.59. Kolme parema hulka mahtusid Degn (1:31.51), Gustafzzon (1:31.56) ja Mygdam (1:36.10).

„Üritasin kohe algusest leida endale sobiva rütmi,“ jätkas Mõttus. „Esimesed läksid vaikselt eest ning sõitsin paar ringi kuuendal kohal. Seejärel nägin, et lähenen enda ees olevale konkurendile, mis tähendas, et liikusin tõusudel hästi. Kolmandal ringil tõusingi viiendaks ning juba järgmisel püüdsin kinni neljanda koha. Arvasin, et tõusudega suudan eest ära sõita, aga teisel naisel oli tahtejõudu vist nii palju, et püsis mul järel. Korra sain väikese vahe sisse, aga järgmisel hetkel olime jälle koos. Olin üpriski tühi ja tundus, et lõpp läheb samamoodi nagu eelmisel päeval, aga seekord suutsin lõpuni ees püsida ning neljanda koha ära võtta. Tundub, et sõidukiirus on vaikselt tulemas ja sain head tagasisidet enne maailma karika etapile minekut.“

15- ja 16-aastastele ning juunioridele peeti samas kohas kolme etapiga mitmepäevasõit. Riko Tammepuu pälvis M15-16 klassis teise koha koguajaga 1:24.58. Võitjaks krooniti norrakas Sindre Orholm-Lönseth (1:22.55) ja kolmanda koha sai rootslane Elias Augustsson Wändel (1:25.24). Meesjuunioride seas sõitnud Matthias Mõttus oli üldarvestuses 16. ajaga 2:01.45. Kolmikvõidu teenisid norrakad Sivert Ekroll (1:47.43), Sigurd Stubberud (1:49.48) ja Birk Strand Rönnestad (1:50.59).