MARI-LIIS MÕTTUS HISPAANIAS TEINE

  1. märtsil osalesid eesti maastikuratturid Hispaanias UCI C2 kategooria sõidul Open España XCO – Gran Premio Ciudad De Valladolid. Mari-Liis Mõttus lõpetas võidusõidu U23 vanuseklassis teisel kohal.

Vaevalt vaid paar nädalat pärast puhkust treeninud Mari-Liis oli N-eliit klassiga koos toimunud võidusõidul üldarvestuses 5. Tehniliselt kergel, aga tõusuderohkel ja lahtise kruusakattega rajal mängis olulist rolli kiirus.

„Rajal oli kaks suuremat tõusu, kus oli lihtne ratas ringi tõmmata ja jalameheks jääda, seega üritasin sõita ühtlase tempoga. Esikolmik läks kohe eest, aga kohad 4-8 jäid omavahel pusima. Kolmandal ringil tegi üks konkurent kiirenduse, aga ma jäin oma tempole kindlaks. Eelviimasel ringil tuli kiirenduse teinud naine selg ees vastu. Siis suutsin tagumistega sotid selgeks teha ja viiendana lõpetada. Üldiselt oli selline sõiduvorm mulle üllatuseks. Olin valmis halvemaks, kuna mul on uus ratas, uus seadistus, aga kõik läks hästi ja boonuseks veel 10 UCI punkti ka,“ võttis Mõttus sõidu kokku.

Rohkem kui 70 mehelise startijate hulgas oli Armin Pilv 49,  U23 vanuseklassis 26.

Nädala pärast on mõlemad maastikuratturid stardis UCI C1 võistlusel Superprestigio MTB Cofrentes.

Fotol: Vasakult esimene Mari-Liis Mõttus. Erakogu.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X