MARI-LIIS MÕTTUS HISPAANIAS NELJAS

MARILIISMOTTUS2019

Eesti maastikuratturid Mari-Liis Mõttus  ja Armin Pilv võistlesid pühapäeval võistlustules Hispaanias, kus toimus Superprestigio XCO Cofrentes (UCI C2).

Mõlemad sportlased osalesid võistlusel treeninglaagri kõrvalt.

„Jäin stardis veidi taha, sest võistluse kommentaator lubas stardini kaks minutit, aga vile kõlas kohe mõne hetke pärast. Seejärel algas suur töö, et ennast kiirelt neljandale positsioonile sõita ja sealt edasi jätkas juba heas rütmis. Eelmisel nädalal Valladolidises võitnud Maria Rodriguez Navarrete oli mul käeulatuses ja teise ringi lõpuks sain hispaanlanna maha raputatud. Ette oli jäänud veel kaks konkurenti. Kõik oli kontrolli all, kuni eelviimase ringini. Treenerist isa luges ringe valesti, küsis veel ka kohtunikelt üle, aga midagi läks ikka tõlkes kaduma ja olin lõpumõtetega juba kõik rajale jätnud. Tagant lähenenud konkurent sai mõned kerged sekundid, nägemisulatusse sattunud eesmärgi ja sinna see üldkokkuvõtte kolmas koht läks. Lõpuks jäin siiski 4. kohaga ja enesetundega rahule,“ kommenteeris Mõttus sõitu.

„Armin Pilv sai küll kohe alguses oma sõitu sõita, sest stardikoht oli teises reas ja ka rada sobis sel korral rohkem, kuna dropid, kiviaiad ja viraažid on ratturi lemmikud. Mingil hetkel hakkas raske rada ja kanged konkurendid siiski üle jõu käima ning tuli hulk võistlejaid mööda lasta. Lisaks vajus ühel maandumisel ka sadul viltu ja selle parandamiseks tuli boksipeatus teha. Lõpuks üks miinusring ja üldkokkuvõttes 38. koht. U23 vanuseklassis 14,“ võttis treener Tarmo Mõttus sõidu kokku.

Järgmine võistlus on Mõttusel ja Pilvel aprilli lõpus Norras.

Fotol: Mari-Liis Mõttus. Erakogu

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X