MARI-LIIS JUUL VALMISTUB PARARATTA MM-IKS UCI LAAGRIS

IMG-20190226-WA0002

Šveitsis Aigle’s UCI World Cycling Centre’is on käimas pararatturite trekisõidu treeninglaager. Kolmeteistkümne sportlase seas pääses laagrisse ka eestlasest pararattur Mari-Liis Juul.

Laagri eesmärk on aidata sportlastel parendada oma tehnikat, taktikat ja põhitreeningkava.

„ Laagripäevad töised, lisaks igapäevasetele erineva suunitlusega trekitrennidele käiakse jõusaalis ja sõidetakse maanteel. Treener Steve Cronshaw sõnul on kõik parasportlased väga motiveeritud ja kõige keerulisem on kindlustada, et vahetult enne maailmameistrivõistlusi ei tekiks liigset üleväsimust,“ andis Mari-Liis Juul ülevaate laagris toimuvast.

Juuli sõnul on väga kasulikud ka trennivälisel ajal erinevad arutlused võistlussporti puudutavatel teemadel. „Teisipäeval toimus kahe trenni vahel näiteks nii õppivatele treeneritele kui laagris viibivatele sportlastele antidopingu alane lühiloeng, mis ei jookse mittekunagi üle külgi maha,“ lisas Juul.

Järgmise nädala alguseks sõidab Mari-Liis Juul Hollandisse, kus toimuvad 14.-17.märtsil pararatta trekisõidu maailmameistrivõistlused. Juul püüab reitingupunkte eelkõige jälitussõidus, kuid loodab edukalt osaleda ka 500m paiglatstardiga sõidus ja scratchis.

Foto: UCI laagris. Erakogu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X