Mari-Liis Juul sai pararatturite EM-il nii tempo- kui grupisõidus 4. koha

Mari-Liis Juul

Hollandis Rotterdamis peetud pararatturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Mari-Liis Juul nii tempo- kui grupisõidus oma võistlusklassis neljanda koha. Janno Lepik sai temposõidus üheksanda tulemuse ning Anre Nõmme lõpetas temposõidus 12. ja grupisõidus 13. positsioonil.

Juuli ajaks mõõdeti 10,3-kilomeetrises temposõidus 16 minutit ja 27 sekundit, mis andis naiste C5 klassis neljanda tulemuse. Ta kaotas kuldmedali võitnud prantslannale Heidi Gaugainile ühe minuti ja 50 sekundiga. Teise koha teenis sakslanna Kerstin Brachtendorf (+0.20) ja kolmanda koha itaallanna Claudia Cretti (+0.32).

„Esikolmikusse kuulunud naised on viimaste aastate maailmameistrid või medaliomanikud treki jälitussõidus või temposõidus. Tänane rada oli täpselt hea trekisõidu kolme kilomeetri jälituse test ja trenn, sest läbida tuli neli kahekilomeetrist sirget, mille vahel olid väikesed kitsamad ja kurvilised sillaületused. Lisaks hakkas rolli mängima varustus, millele ma pole saanud suurt rõhku panna. Maadelda tuli veel esipiduriga, mis tuli kasutuskõlblikuks muuta. Siiski usun, et sõitsin oma tulemuse ära. Treenime edasi ning saame tugevamaks ja targemaks,“ ütles Juul peale temposõitu.

Samal pikal distantsil võistelnud Janno Lepik sai meeste H5 klassis üheksanda koha ajaga 17 minutit ja 42 sekundit. Ta kaotas Euroopa meistri tiitli võitnud hollandlasele Mitch Valizele kolme minuti ja 17 sekundiga. Pjedestaalile jõudsid veel prantslane Loic Vergnaud (+0.15) ja võitja kaasmaalane Tim de Vries (+0.44).

Nõmme sõitis eraldistardist sõidus 15,5 kilomeetrit ajaga 25 minutit ja kolm sekundit, mis andis meeste C4 klassis 12. koha. Kaotust Euroopa meistriks kroonitud prantslasele Gatien Le Rousseaule kogunes viis minutit ja neli sekundit. Hõbemedali sai kaela šveitslane Timothy Zemp (+0.41) ja pronksi hispaanlane Damian Ramos Sanchez (+0.42).

Grupisõidus tuli Juulil samuti leppida neljanda kohaga. 52-kilomeetrisel võistlusmaal pälvis sarnaselt temposõidule esimese koha Gaugain (1:28.12), hõbedase autasu teenis Cretti (+2.57) ja pronksise Brachtendorf (+2.57). Juul jäi võitjast maha seitsme minuti ja 57 sekundiga.

„Imet ega suurt eneseületust ei sündinud,“ tõdes Juul. „Peale esimest kolme ringi jäin liidritest maha, kui pikemad kiirendused koos kontrarünnakutega pihta hakkasid. Võtan täiesti omaks, et ma pole sel suvel jõudnud kiirendustega tegeleda, sest põhieesmärgina pühendusin treki jälitussõidu asendi korda saamisele. Siiski miinusringi seekord ei saanud, mis on hästi.“

Nõmme sai 78-kilomeetrises grupisõidus 13. koha, kaotades Euroopa meistriks tulnud Ramos Sanchezile (1:58.12) kahe ringiga. Hispaanlane edestas finišijoonel slovakki Patrik Kurilit ja Le Rousseaud.

Lepik 63-kilomeetrises grupisõidus tulemust kirja ei saanud. Kolme parema hulgas lõpetasid De Vries (1:46.05), Valize ja Vergnaud.