MARI-LIIS JUUL SAAVUTAS PARARATTA MM-IL 11. JA 12. KOHA

2.-5 augustil toimusid Itaalias Maniagos UCI pararatta maanteesõidu Maailmameistrivõitlused, Eestit esindas Mari-Liis Juul, kes saavutas eraldistardis 12. koha ja grupisõidus 11. koha.

Eraldistardis osales Juuliga samas klassis 15 naist, kelle hulgast kaks kõrgemat poodiumikohta saavutasid britid Sarah Storey ja Crystal Lane-Wright, kolmas oli siis vaid 0,3 sekundilise vahega poolatar Anna Harkowska. „Sõitsin oma võimete kohaselt ja jäin üldkokkuvõttes soorituse ja 12. kohaga rahule. Kindlasti oleks võimalik sõita paremale kohale, aga need sekundid jäävad nii ettevalmistuse kui varustuse taha. Kaotus maailma tipptasemel naistega väheneb igal aastal ja iga võistlusega,“ kommenteeris Juul oma tulemust.

Pühapäeval toimunud 68 km pikkune grupisõit oli väga aktiivne ja sisaldas ka mitmeid kukkumisi. Kahjuks sattus  kukkumisse ka Mari-Liis Juul, kes sõitis siiski veritseva põlve ja küünarnukiga sõidu lõpuni. „Sõit oli raske, kuna lisaks kipitavatele kriimustustele oli veel kuumusest tulenev vedelikupuuduse oht,“ lisas Juul.

Veel mõned kilomeetrid enne lõppu toimunud kukkumises oli kahjuks sunnitud katkestama ka valitsev kahekordne meister trekisõitudes, hollandlanna Caroline Groot. Kaks poodiumikohta jäid jällegi brittidele, kuldmedali sai Sarah Storey ja pronksi sai endale kaela Crystal Lane-Wright. Nende vahele hõbedale mahtus sama aja kirja saanud kolumblanna Paula Andrea Ossa Veloza.

Kokkuvõttes oli MM-i medalite edetabelis edukaim riik Itaalia (9 kulda, 4 hõbedat, 4 pronksmedalit), sama palju kuldmedaleid võitsid veel USA ja Holland.

Juba kahe nädala pärast toimub Kanadas selle aasta viimane maailmakarika etapp, millega lõpeb 2020. aasta Tokyo paraolümpiaks kohtade esimese jaotuse tarvis punktide kogumine. Kui sel aastal ei õnnestu esimesest jaotamisest riigile paraolümpia kohta saada, siis järgmine paraolümpiale pääs otsustatakse alles 2020. aasta suvel.

Fotol: Mari-Liis Juul eraldistardis. Fotogliso