Mari-Liis Juul pälvis trekisõidu MM-il scratchis 10. ja omniumis 11. koha

Brasiilias Rio de Janeiros jätkunud pararatturite trekisõidu maailmameistrivõistlustel pälvis Mari-Liis Juul naiste 10 km scratchis ehk lõpufinišiga grupisõidus 10. koha. Omniumi üldarvestuses sai eestlanna kirja 11. tulemuse.

10 km scratchis pälvis naiste C5 klassis esimese koha prantslanna Marie Patouillet. Teisena lõpetas itaallanna Claudia Cretti ja kolmandana uusmeremaalanna Nicole Murray. Võitjale ringiga kaotanud Juul sai kümnenda koha. Omniumi üldarvestuses ehk kõikide alade kokkuvõttes sai eestlanna 11. koha. “Tahaks loomulikult paremini, aga väga palju enamat ei oleks suutnud ka,” ütles Juul.

Ametliku programmi järel said pararatturid proovida näidisalana peetud väljalangemissõitu. C5 klassi naised võistlesid koos C4 klassi naistega. Esikoha pälvis Murray, teise koha Cretti ja kolmanda prantslanna Heidi Gaugain. Juul sai 12 naise konkurentsis 11. tulemuse. “See oli küll valus andmine, aga väga äge ala,” tõdes Juul. “Pealtvaatajatele oli see samuti atraktiivne ala.”

Tiitlivõistluse järel tõdeb Juul, et midagi rõõmustavat ei olnud ja tulemused olid pigem keskpärased. “Samas päris lati alt ka läbi ei jooksnud,” lisas ta. “Lisaks sain Eestile juurde 92 reitingupunkti. Teravalt andis tunda oma maanteeratta puudumine, sest renditud ratas oli veidi valede mõõtudega ja see tekitas minu niigi pirtsakale paremale kehapoolele juurde pisiprobleeme, millega sai erinevate startide vahel maadelda.”

Kõik tulemused leiab siit: https://paraworlds2024.veloresults.com
Fotod: Marco Antonio Teixeira/ CBC ja Allan Modesto

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X