Mari-Liis Juul jõudis pararatta MM-il kahel korral esikümnesse

img-20220814-080230-8Yvd8WEUa3

Kanadas Baie-Comeau’s peetud pararatturite MM-il sai Mari-Liis Juul naiste eraldistardist sõidus C5 võistlusklassis kaheksanda ja grupisõidus kümnenda koha. Teise eestlasena osalenud Janno Lepik oli H5 klassis vastavalt 13. ja 12. positsioonil.

Naiste eraldistardist sõidus tuli C5 klassis maailmameistriks sakslanna Kerstin Krachtendorf, kellele Juul kaotas 18,9 km pikkusel rajal pisut enam kui nelja ja poole minutiga. Hõbemedali võitis Nicole Murray Uus-Meremaalt ja pronksi Eleonora Mele Itaaliast.

Grupisõidus krooniti selles klassis maailmameistriks prantslanna Marie Payouillet, kellele järgnesid Brachtendorf ja Murray. Juul kaotas 70,2 km pikkusel distantsil võitjale 18 minuti ja 44 sekundiga.

“Eesmärk sai täidetud – kogu 70 km lõpuni sõita ja mitte miinusringi protokolli saada. Ilmselt saan MM-ilt päris hea reitingupunktide lisa ja aasta edetabelis päris kõrge koha,” sõnas Juul.

Janno Lepik pidi nädal varem Quebecis toimunud MK-etapi haigestumise tõttu vahele jätma ning paraku oli haigus organismile oma jälje jätnud. Nii kujunes MM-i avavõistlusest tugev treeningsõit, mis tõi temposõidus 13. koha. Maailmameistriks krooniti hollandlane Mitch Valize ajaga 28.18. Hõbeda sai prantslane Loic Vergnaud (+56,0) ja pronksi portugallane Luis Costa (+2.14). Lepik kaotas võitjale 18,9-kilomeetrisel võistlusmaal 11 minuti ja 19 sekundiga.

Grupisõidus krooniti H5 klassis maailmameistriks hollandlane Mitch Valize, edestades 66,2-kilomeetrisel võistlusmaal Vergnaud ja belglast Tim de Vriesi. Lepik kaotas võitjale ühe ringiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X