Mari-Liis Juul alustas pararatturite trekisõidu MM-i 10. kohaga

Mari-Liis Juul

Šotimaal Glasgows alanud jalgratturite maailmameistrivõistlustel pälvis Mari-Liis Juul pararatturite 3 km jälitussõidus C5 klassis kümnenda koha.

Juuli tulemuseks mõõdeti 4.20,300. Eestlanna sõnul jäi see soovitud eesmärgist (4.06-4.08) kaugele, sest tema pagas ei jõudnud õigeaegselt Šotimaale, kus sees oli tema eraldistardist rattaga sõitmise lenks ja esimesed hammasrattad.

„Kahjuks pidin seekord võistluspäeva eel kolama mööda rattapoode, et vajalikud jupid kokku saada ja tegelema lennufirmaga,“ kirjutas Juul sotsiaalmeedias. „Aitäh soomlastele esimese hammasratta laenamise eest ja kõigile teistele, kes siin koha peal kaasa elasid. Tegin, mis suutsin ja muidugi on veidi kurb, sest ettevalmistustes oli tahtmine just jälitust sõita enda kohta hästi.“

Maailmameistritiitli nimel asuvad C5 klassi finaalis võistlema prantslanna Heidi Gaugain (kvalifikatsiooniaeg 3.37,621) ja uusmeremaalanna Nicole Murray (3.40,946) ning pronksisõidus lähevad vastamisi itaallanna Claudia Cretti (3.45,642) ja inglanna Morgan Newberry (3.46,088).

Neljapäeval stardib Juul 500 m paigaltstardiga sõidus, laupäeval 200 m lendstardiga sõidus ja esmaspäeval 10 km scratchis. Lisaks on Juul võistlemas pararatturite tempo- ja grupisõidus, mis peetakse vastavalt 10. ja 12. augustil.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X