Marc Soler võitis kaheaastase pausi järel hispaanlastele suurtuuri etapi, Taaramäe 41.

300791065_5730762140276314_3430043455668138813_n

Hispaania velotuuri viiendal etapil (187,2 km) lõpetas hispaanlaste kaheaastaste võidupõua suurtuuridel Marc Soler (UAE Team Emirates). Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) lõpetas 41. kohal.

Soleri järel sai teise koha Daryl Impey (Israel-Premier Tech; +0.04) ja kolmanda koha Fred Wright (Bahrain-Victorious; +0.04). Taaramäe lõpetas grupis, mis kaotas võitjale viie minuti ja üheksa sekundiga. Viimati võitis hispaanlane suurtuuril etapi kaks aastat tagasi, kui Ion Izagirre oli samuti parim kodusel Vueltal. Soleri jaoks oli tegemist teise suurtuuri etapivõiduga.

Taaramäe oli 187,2 km pikkusel viie kategooriatõusuga etapil alguses aktiivne, aga lõpuks kulus üle 70 kilomeetri, enne kui jooksikutel õnnestus järgnevatega vahe sisse teha. “Selline vastik kuumus on. Ei ole küll otseselt midagi hullu, ei olnud 40 kraadi. Aga niiskus on kõva ja see tõmbas ikka päris läbi. Pärast igat rünnakut, kuhu sai kaasa mindud või mis sai korraldatud, nõudis ikka viis kilomeetrit taastumist. Kui see n-ö sõda seal kestis vist 80 kilomeetrit, siis lõpus ma enam ei olnud võimeline, kasutasin alguses väga palju padruneid ära,” nentis Taaramäe ERR-ile. “Aga see ongi normaalne. Kui riski võtad ja kordagi ei proovi, loodad, et see läheb hiljem, siis on suur šanss sinna ette saada. Aga samas, kui eelmisel aastal võitsin, siis läksid jooksikud 15 kilomeetri peal. No… ei ole midagi.”

Velotuuri üldliidriks kerkis prantslane Rudy Molard (Groupama – FDJ). Tema selja taga jätkab teisel kohal Wright (+0.02) ja kolmandal Nikias Arndt (Team DSM; +1.09). Taaramäe jätkab 48. positsioonil (+5.54).

Neljapäeval on Vueltal kavas 181,2-kilomeetrine etapp, mis lõpeb Ascension al Pico Jano. San Miguel de Aguayo tõusu otsas (12,5 km; 6,6%).

Loe veel:
24.08 ERR Sport Soler lõpetas Hispaania võidupõua suurtuuridel
24.08 ERR Sport Taaramäe: kasutasin alguses päris palju padruneid ära

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X