Mandri tööandja teenis võimaluse võistelda taas suvisel suurtuuril

Chris Droome

Tänavu 110. korda peetavale suvisele suurtuurile Tour de France teenisid wildcard’i Rene Mandri tööandja Israel-Premier Tech ja Uno-X Pro Cycling Team meeskonnad. Automaatsed kutsed said rahvusvahelise edetabeli alusel Lotto Dstny ja TotalEnergies.

Tour de France’il osaleb kokku 22 meeskonda, kellest 18 on WorldTouri nimistusse kuuluvad klubi ning neli ProTeamsi. Mullu pälvis kaks Israel-Premier Tech tiimi ratturit suvisel suurtuuril etapivõidu, kui esikohad teenisid Simon Clarke ja Hugo Houle.

“See oli meeskonna kindel soov sõita Touri ja kõik on väga rahul,” ütles tänavu tiimis spordidirektorina tööle asunud Rene Mandri. “Mehi, kes on võimelised heal päeval tuuril etapi võitma, on meeskonnas palju. Kutset vääriti, sest eelmine aasta võitis meeskond kaks etappi.”

Israel-Premier Techi peamänedžer Kjell Carlström lisas: „Me osaleme tänavu Tour de France’il neljandat korda ja ootame peale mullust parimat sooritust seda võistlust põnevusega. Oleme tiimina iga aastaga arenenud ning mullused Simoni ja Hugo etapivõidud on kindlasti meie klubi kaheksa aasta pikkuse ajaloo ühed emotsionaalsemad hetked.“

Samal ajal teeb Uno-X Pro Cycling Team tänavu ajalugu, kui pääseb esimese Skandinaavia klubina meeste Tour de France’il starti. Eelmisel aastal oli nende naiskond esindatud Tour de France Femmes’il.

„Me oleme äärmiselt uhked ja tänulikud selle kutse eest. Juba Tour de France’il osalemine on suur võit meie tiimi jaoks,“ ütles Uno-X tiimi peamänedžer Jens Haugland. „Üks meie pikaajalisi eesmärke on võistelda tulevikus ka suurtuuri võitude nimel. Me ei näe hetkel ühtki põhjust, miks see ei saaks võimalik olla.“

Kõik 1. – 23. juulini peetaval Tour de France’il osalevad tiimid: AG2R Citroen Team, Alpecin Deceuninck, Astana Qazaqstan, Bora-Hansgrohe, EF Education-EasyPost, Groupama-FDJ, Ineos Grenadiers, Intermarche-Circus-Wanty, Jumbo-Visma, Movistar Team, Soudal Quick-Step, Team Arkea-Samsic, Team Bahrain Victorious, Team Cofidis, Team DSM, Team Jayco AlUla, Trek-Segafredo, UAE Team Emirates, Lotto Dstny, TotalEnergies, Israel-Premier Tech, Uno-X Pro Cycling Team

Foto: Israel – Premier Tech / Israel Cycing Academy sotsiaalmeedia

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X