Mandri eestlaste katkestamisest: külmaks ilmaks pidanuks 100% valmis olema

691703h1797t63

Suurbritannias Yorkshire’is lõppenud jalgratta maanteesõidu maailmameistrivõistlustel ei saanud meeste grupisõidus tulemust kirja ükski eestlane. Eesti koondise treeneri Rene Mandri sõnul said saatuslikuks keerulised ilmaolud.

“Taktika oli see, et sõidu alguses Mihkel Räim peaks proovima mõne jooksikute grupiga eest ära minna, sest hea oleks olnud, kui mõni mees on ees, kui suurem grupp läheb,” selgitas Mandri Eesti lahinguplaani.

“Mihkel oli ka nendes minekutes ilusasti sees. Lõpuks küll mindi tõusu peal, mis tal selgelt üle jõu käis ja päeva jooksikutesse ta sisse ei pääsenud aga mees andis siiski oma parima, et seal olla ja pildis oli ta korduvalt. Üksinda neid jooksikute gruppe kontrollides ei pruugi see alati õnnestuda.”

“Kahjuks reaalsus oli see, et nii külma ilma ja vihmaga ei olnud meil keegi peale Alo Jakini selleks valmis. [Tanel] Kangertil ja [Rein] Taaramäel ei olnud seda energiat ja minekut täna piisaval määral ning Alo Jakin, kes selle ilma mingil määral ära seedis, sai lõpuks siiski energiakriisi. Lihtsalt veresuhkur kukkus alla ja ta ei ole harjunud sellist pikka distantsi sõitma. Kui seal energia ära läks, siis ta sai päris kiirelt külmakangi. Ilm oli lihtsalt nii külm, et pidi olema 100% selleks valmis ja meie mehed ei olnud,” tunnistas Mandri.

Rohkete katkestamistega meeste grupisõidus sai tulemuse kokku kirja vaid 46 osavõtjat. Maailmameistriks krooniti taanlane Mads Pedersen.

Allikas: sport.err.ee

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X