Maineka Giro d’Italia Donne velotuuri avaetapi võitis Faulkner

Screenshot 2022-06-30 at 17.00.49
Neljapäeval algas naisprofiratturite üks mainekamaid velotuure Giro d’Italia Donne (2.WWT), mille avapäeval sõidetud 4,7 kilomeetri pikkuse proloogi võitis ameeriklanna Kristen Faulkner (Team BikeExchange-Jayco).
 
Sileda ja mitte kõige tehnilisema proloogi võitis Falkner ajaga 5.45, mis teeb keskmiseks kiiruseks 49 km/h. Ta edestas naiskonnakaaslast Georgia Bakerit kolme ja grupisõidu maailmameistrit Elisa Balsamot (Trek-Segafredo) viie sekundiga.
 
Kuue parema hulka jõudsid veel tugevad temposõitjad Lotte Kopecky (Team SD Worx; +0.06), Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo; +0.09) ja olümpiavõitja Annemiek van Vleuten (Movistar Team; +0.09).
 
Kümne päeva pikkusel Giro d’Italia Donne velotuuri teisel etapil ootab rattureid ees 106,5-kilomeetrine võistlus 1181 tõusumeetri ja finišiga Tortoli linnas. Ühtki eestlannat tänavu stardis ei ole. Varasemalt on Girol võistelnud Grete Treier ja Liisi Rist.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X