Magnus Normak sai noorte maastikuratturite EM-il teise koha

Itaalias Il Cioccos algasid noorte maastikuratturite Euroopa meistrivõistlused. Avapäeval sõidetud individuaalses temposõidus sai Magnus Normak MU15 klassis teise koha.

Kuni 15-aastaste poiste seas võitis individuaalse temposõidu sakslane Benjamin Huber ajaga 1.35,89. Normak kaotas võitjale nelja ja kolmanda koha pälvinud itaallane Tommaso Cingolani 34 sajandiksekundiga. Teistest eestlastest sai Egert Tammeleht (+8,7) 134., Niklas Lond (+8,88) 141. ja Richard Hynninen (+11.39) 201. koha.

Sama vanade tüdrukute konkurentsis oli parim austerlanna Johanna Piringer ajaga 1.42,01. Teise koha teenis šveitslanna Shana Huber (+1,00) ja kolmanda rootslanna Lilly Temar (+1,51). Marta Mõttus (+5,46) sai 20. ja Linda Lensment (+5,78) 23. koha.

Kuni 17-aastaste noormeeste seas pälvis esikoha belglane Mathias De Keersmaeker ajaga 1.30,498. Itaallane Rosario Brafa Federico kaotas talle 1,07 ja taanlane Lucca Bennetzen 1,29 sekundiga. Riko Tammepuu (+5,04) pälvis 51., Sebastian Suppi (+6,98) 117., Marten Konga (+10,65) 184., Hugo-Hendrik Orav (+11,13) 192. ja Herlen Kajo (+24,08) 263. koha.

Sama vanade neidude hulgas pälvisid kaksikvõidu Tšehhi ratturid Lucie Grohova (1.38,854) ja Amalie Gottwaldova (+0,14). Kolmanda aja sõitis välja itaallanna Elisa Ferri (+1,16). Loore Lemloch (+7,4) teenis 51. ja Mairit Kaarjärv (+8,29) 62. koha.

Neljapäeval ootavad noori maastikurattureid ees teatevõistlused.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.