Mägisel Hispaania mitmepäevasõidu etapil teenis Eesti rattur 6. koha

Hispaanias jätkuval UCI 2. kategooriaga mitmepäevasõidul Volcat GP Diputacio De Barcelona jätkasid teisel etapil Eesti maastikuratturid Janika Lõiv kuuenda ja Peeter Pruus 14. kohaga.

Mägisel 80-kilomeetrisel etapil võitis naiste klassis Pruusi klubikaaslane Katazina Sosna (Torpado-Südtirol), ajaga 3:55.17. Teisena lõpetas DMT Racing Teami esindaja Naima Madlen (4:03.46) ja kolmandana Megamo Factory Teami rattur Claudia Galicia (4:05.52). Ainsa Eesti naisratturina stardis olnud Lõiv jõudis finišisse kuuendal kohal, ajaga 4:14.27.

“Üritasin täna esimese etapi vigu nagu rajalt eksimisi ja kukkumisi vältida ning see õnnestus hästi,” ütles Lõiv peale võistlust. “Rajad on põnevad ja nõuavad palju tehnilisi oskusi, mis mulle väga meeldib.”

Meeste klassides näitas kiireimat aega DMT Racing Teamis sõitev Tiago Ferreira (3:12.51). Teisena jõudis finišisse minut ja 48 sekundit hiljem Bart De Vocht (Goeman Scott) ja kolmanda koha võitis kolme mehe heitluses võitja klubikaaslane Jose Dias (+5.47). Pruus jõudis finišisse esimesest 11 minutit ja kolm sekundit hiljem.

“Täna ei olnud kõige parem tunne,” ütles Pruus sõidujärgselt. “Kohe pandi kõva hooga minema ning ma sõitsin omas tempos edasi. Tuul on siin Hispaanias väga tugev ning vastutuule lõikudel on üksi sõita võimatu. Rada oli ülitehniline kohati halvasti märgistatud, mistõttu kaotasin tänagi rajalt eksimise tõttu umbes kaks minutit.”

Pühapäeval sõidetakse mitmepäevasõidu viimane, 43 km pikkune etapp 1100 tõusumeetriga.