Mäeuibo pälvis juunioride Rahutuuril 44. koha, Küüt viimasel etapil 19.

Tšehhis lõppenud juunioride Rahutuuril (2.Ncup) pälvis Eesti maanteeratturite koondise parimana 44. koha Markus Mäeuibo. Oskar Küüt finišeeris viimasel etapil 19. positsioonil.

Reedel oli Rahutuuril kavas kaks etappi. Hommikusel 8,8-kilomeetrisel temposõidul näitas kiireimat tulemust norralane Jörgen Nordhagen ajaga 10.37. See teeb keskmiseks kiiruseks 49,7 km/h. Talle järgnesid ameeriklane Andrew August (+0.11) ja hollandlane Mees Vlot (+0.13). Eestlastest sai Oskar Küüt (+0.51) 49., Gabriel Helmut Aduson (+1.04) 73., Martti Lenzius (+1.06) 78., Markus Mäeuibo (+1.12) 87., Evar Saul (+1.16) 93. ja Oliver Rüster (+1.57) 127. koha.

Õhtusel etapil sõideti siledam 61,4-kilomeetrine etapp, kus kaks kilomeetrit enne finišijoont toimus suurem kukkumine rajale eksinud veoauto tõttu. Segadust oli palju, kuid grupifinišis pälvis lõpuks esikoha tšehh Krystof Kral ajaga 1:20.57. Pjedestaalile mahtusid veel taanlased Albert Philipsen ja Theodor Storm. Aduson sai 24., Mäeuibo 45., Saul 48., Küüt 53., Rüster 85. ja Lenzius 126. koha.

Laupäeval sõideti velotuuri mägiseim etapp Tšehhi linnast Teplicest Saksamaa linna Olberhau. 117,4 kilomeetri jooksul kogunes üle 2000 tõusumeetri. 36 mehe vahel toimunud grupifinišis oli parim prantslane Matys Grisel (2:48.47), edestades napilt taanlast Philipseni ja itaallast Simone Gualdit. Mäeuibo jäi viimasel tõusul maha ning lõpetas 45 sekundit peagrupi järel, pälvides 38. koha. Peale esimest pikka tõusu esimestega koos võistelnud Adusonil läks seejärel kehva teekattega asfaltil kaks rehvi korraga puruks ning eestlane pidi lõpuks leppima 67. kohaga, kaotades võitjale 12 minuti ja 42 sekundiga. 85., 86. ja 99. koha saanud Rüster, Küüt ja Lenzius jäid võitjast 17 minuti ja 26 sekundi kaugusele. Saul haigestumise tõttu ei startinud.

Finaaletapil, kus Terezini lähiümbruses sõideti 98,3 kilomeetrit, näitasid eestlased üles aktiivsust. Poolel võistlusmaal pääses Mäeuibo koos kahe taanlase, belglase ja kanadalasega eest, kuid peagrupp püüdis nad mõned kümned kilomeetrid hiljem siiski uuesti kinni. Suures grupifinišis oli parim hollandlane Senna Remijn (2:16.37), jättes selja taha taanlase Theodor Stormi ja sloveeni Anže Ravbari. Küüt lõpetas 19., Aduson 23., Mäeuibo 33. ja Lenzius 69. kohal. 99. positsioonil finišeerinud Rüster kaotas võitjale 12 minuti ja 18 sekundiga.

Rahutuuri kokkuvõttes võidutses Nordhagen koguajaga 9:06.15. Pjedestaalile mahtusid veel ameeriklane Andrew August (+0.15) ja viimasel etapil võidutsenud Remijn (+0.34). Mäeuibo (+6.27) sai 44., Aduson (+14.19) 59., Lenzius (+23.02) 79., Küüt (+37.28) 95. ja Rüster (+50.52) 99. koha. Viimasel etapil jooksikute hulgas sõitnud Mäeuibo sai veel parima ronija arvestuses ühe punktiga 21. koha.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.