Mäeuibo lõpetas mägisel velotuuril Hispaanias TOP20 seas

Markus Mäeuibo

Nädalavahetusel Hispaaninas peetud mägisel amatöörratturite velotuuril Memorial Manuel Sanroma pälvis Markus Mäeuibo (Equipo Essax) üldarvestuses 20. koha.

124 kilomeetri pikkusel avaetapil finišeeris Mäeuibo 22. positsioonil, kaotades võitjale, hispaanlasele Ricardo Zuritale (High Level-Gsport; 2:46.07) 21 sekundiga. „Olin esimeses mäefinišis teine ja lootsin teise peale samuti, kuid jooksikuid said eest ära,“ kirjeldas Mäeuibo etappi. „Finišis ei saanud päris positsioonile.“

Teisel, 163-kilomeetrisel finaaletapil oli Mäeuibo 17. Grupifinišis võidutses hispaanlane Miguel Angel Molina (El Bicho – Prime Numbers; 3:52.48). „Stardis oli seitse kraadi, kuid õnneks läks kiirelt soojaks. Umbes 30. kilomeetrist läks sõit väga närviliseks. Seejärel tuli pikk tõus, kust sain teises grupis üle,“ jätkas Mäeuibo. „Esimene grupp oli umbes 20 sekundit meie ees. Kahjuks ei olnud sel hetkel ühtki tiimikaaslast minuga koos. Kilomeetrite silte siin samuti kahjuks ei ole, seega arvasin, et finiš on kaks kilomeetrit hiljem.“

Üldarvestuses pälvis võidu Zurita (6:38.55), edestades kaasmaalaseid Daniel Caviat (Equipo Cortizo; +0.04) ja Francisco Garcia Rusi (Vigo-Rias Baixas; +0.05). Mäeuibo oli 20., jäädes võitjale alla 21 sekundiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X