Mäeuibo jõudis Saksamaal pjedestaalile

Saksamaal jätkunud 35. korda peetaval juunioride Rahvuste Karika sarja kuuluval LVM Saarland Trofeo velotuuri 3a etapil (116 km) teenis Eesti maanteeratturite koondise liige Markus Mäeuibo teise koha.

Võistluse võitis väikesest grupist ligi 600 meetrit enne lõpujoont rünnanud belglane Victor Vaneeckhoute ajaga 2:44.17. Mäeuibo (+0.02) sai teise ja sloveen Žak Eržen kolmanda koha.

„Jäin lõpptulemusega rahule, aga võidust jäi päris vähe puudu,“ tõdes Mäeuibo võistluse järel. „Sõidu algul pandi hoog peale ja kolmanda ringi alguses sõitis Martti Lenzius koos mitme ratturiga eest ära. Hüppasin järgmistele sappa ja sõitsime neile järele. Kahjuks jäi Martti ühe järsu tõusu peal maha. Peale seda sain aru, et meil on võimalus ette jääda. Võtsin seejärel grupi taga rahulikumalt ja ootasin lõppu. Võitja rünnakule ei reageerinud keegi, mille peale ründasin ise umbes 200 meetri pealt ja suutsin teise koha ära hoida.“

Teistest eestlastest sai Oliver Mätik 33. (+0.56), Martti Lenzius 47. (+4.42), Gabriel Helmut Aduson 50. (+5.32), Karl Kurits 80. (+13.01) ja Virgo Mitt 92. (+13.01) koha.

Üldarvestuses kerkis Mäeuibo 19. (+2.26) positsioonile. Mätik jätkab 36. (+6.12), Lenzius 46. (+10.00), Kurits 84. (+21.37), Aduson 91. (+22.42) ja Mitt 103. (+28.11) kohal.

Laupäeva õhtul sõidetakse velotuuril kümnekilomeetrine temposõit. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.