Mäestlaskumises võitsid Eesti meistri tiitlid Kirsipuu ja Väljako

366758482_10073555372669638_7333719713735372882_n

Ida-Virumaal Kiviõli tuhamäel peetud mäestlaskumise Eesti meistrivõistlustel pälvisid võidud Hendrik Kirsipuu ja Katarina Väljako.

Kirsipuu pälvis võidu koguajaga 1.32,46, edestades Armin Pilve 1,20 ja Juho Mattust 5,10 sekundiga. Üks kulla favoriite Robert Johanson (+6,86) pidi tänavu leppima viienda kohaga.

Eliitnaiste konkurentsis krooniti Eesti meistriks Väljako ajaga 1.49,80. Hõbemedali teenis Isabel Kiis, kes kaotas võitjale ühe minuti ja 48,9 sekundiga.

Meesjuunioride seas tuli Eesti meistriks Riko Mäeuibo ajaga 1.32,92. Siim Savik kaotas talle 1,96 ja Mark Peterson 6,22 sekundiga. Masters klassis oli kõige kiirem Tõnis Talv ajaga 1.43,2. Hõbemedali pälvis Andris-Toomas Martinson (+1,40) ja pronksmedali Allar Kivisaar (+2,47).

2023. aasta Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.