Mäestlaskumises krooniti Eesti meistriteks Armin Pilv, Mark Peterson ja Tõnis Talv

Armin Pilv, Mark Peterson ja Tõnis Talv

Kiviõli Seikluskeskuses peetud mäestlaskumise Eesti meistrivõistlustel võidutses eliitmeeste klassis Armin Pilv, parim meesjuunior oli Mark Peterson ja parim masters klassi sõitja Tõnis Talv.

Päikseline ilm tõi Kiviõli Seikluskeskuse mäe peale rohkelt rahvast ja korraliku šõu. Päeva kangelaseks osutus Armin Pilv, kes meeste eliitklassis sõitis päeva kiireima aja (1.26.1), edestades teise koha pälvinud Robert Johansoni 0,83 sekundiga. Pilv oli ühtlasi ka ürituse sponsor Veloscani nimelise rattapoe omanikuna. Pronksmedali sai kaela Hendrik Kirsipuu (+6,87).

Meesjuuniorite klassis võitis Eesti meistri tiitli Mark Peterson ajaga 1.26,76, kes üsna varsti hakkab survestama eliitklassi mehi. Näiteks selle ajaga oleks ta olnud eliitklassis kolmas. Petersoni järel sai teise koha Joonas Vaikmäe ajaga 1.30,59 ja kolmanda koha Joonas Kiho ajaga 1.35,43.

Mehed masters klassis sai Eesti meistri särgi selga Tõnis Talv ajaga 1.36,55, mille ta haaras oma pikaaegselt võistluskaaslaselt Andris-Toomas Martinsonilt alles teises sõidus poolesekundilise edumaaga. Pronksmedali pälvis Allar Keerme ajaga 1.42,34.

Vaatamata sellele, et naiste klassis tuli võistlejaid kokku viis, siis oli neist litsents ainult ühel, Katarina Väljakol, mis tähendas, et Eesti meistri tiitleid välja ei jagatud. Siiski oli tema aeg 1.40,74 väga tugev ja ta saab oma head tulemused kätte Euroopas. Väljakole järgnesid Jana Ivahnenko (2.23,97) ja Kätlin Räpo (2.24,60).

Lisaks Eesti meistrivõistlustele peeti Kiviõli Seikluspargis paralleelselt Balti karikaetapp. Erinevates vanuseklassides võidutsesid Katarina Väljako (eliitnaised), Armin Pilv (eliitmehed), Tõnis Talv (masters), Mark Peterson (MJ), Sansis Stuglis (Hobby FS), Silver Mäekask (Hobby HT), Jekabs Melecis (U14) ja Lukas Herman Staškevitš (U12).

Foto: Raiko Jaeski

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X