Mäestlaskumise Eesti meistriteks krooniti Robert Johanson ja Maaris Meier

Kiviõli seiklusturismi keskuses peetud Eesti meistrivõistlustel mäestlaskumises (DHI) pälvisid esikohad Robert Johanson ja Maaris Meier.

Meeste klassis näitas kiireimat aega mullune juunioride Eesti meister, sel aastal esimest aastat meeste eliidi klassis sõitev Robert Johanson (Hawaii Express), ajaks 1.32,23. Teise koha teenis Hendrik Kirsipuu, kaotades võitjale 1,74 sekundit ning pronksmedali sai kaela Armin Pilv (Hauka Veloklubi), jäädes parimale alla 3,43 sekundit.

“Konkurents meeste klassis on Eestis alati olnud tihe ning hingamisruumi väga palju ei jäeta”, kommenteeris Johanson sõitu. Johansoni tulevikuplaanid on seotud tiitlivõistlustega, “Minu hooaja algus on olnud keeruline ja sõidud ei ole välja tulnud nagu plaanitud, seega ei ole veel kindlaid eesmärke seadnud tiitlivõistlustele. Plaanis on osaleda nii Euroopa meistrivõistlustel Sloveenias, kui maailma meistrivõistlustel Itaalias. Vaikselt hakkab vorm paremaks minema, eks näeme, kuidas järgmistel võistlustel läheb.”

Robert Johanson
Eesti Meistrivõislused DHI’s 2021 fotol Robert Johanson autor Timo Müürsepp

Naiste seas krooniti koguajaga 2.04,23 Eesti meistriks tiitlikaitsja Maaris Meier (Equipa De Ciclismo Maiatos). “Baltikumi tase on naiste seas aasta aastalt kõrgem ning kaugelt tulles ei oskagi midagi oodata. Võistlusel pakkusid adrenaliini nii teised tüdrukud kui uus huvitav rada. Võtsin selle nädala tegelikult natuke kergemalt, et pöörata rohkem rõhku tehnikale ja ratta tunnetusele. Olen stardis ka 18. juulil peetavatel XCO Eesti meistrivõistlustel ning kindlasti tuleb kõva andmine”, võttis Meier kokku tänase võistluse ja tutvustas lähituleviku plaane.

Johanson ja Meier võitsid ka samal ajal peetud Baltikumi mäestlaskumise karikasarja I etapi.

EMV mehed juuniorid esikolmik:
1. Kenth Lusenberg (Hawaii Express)
2. Taavi Pärnamets
3. Tanel Cristopher Karik

Kenth Lusenberg
Eesti Meistrivõislused DHI’s 2021 fotol Kenth Lusenberg autor Juri Vsivtsev

EMV mehed seeniorid esikolmik:
1. Andris-Toomas Martinson
2. Allar Kivisaar (Hauka Veloklubi)
3. Aleksander Fedenko

Tulemused siin
Pildigalerii autorid Juri Vsivtsevi ja Timo Müürsepp siin
Kokkuvõte Baltic Downhill Cup 2021 siin

Eesti Lahtised Meistrivõistlused mäestlaskumises 2021 poodium
Robert Johanson EMV DHI 2021
Robert Johanson EMV DHI 2021
Maaris Meier EMV DHI 2021
Maaris Meier EMV DHI 2021

Võistluste suurepärase korralduse viisid läbi PRO Jalgratturite Klubi (Allar Tõnissaar, Juho Mattus) ja Eesti Jalgratturite Liit (Urmas Karlson).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X