Mäestlaskumise Eesti meistriteks krooniti Pilv, Mäeuibo ja Kivisaar

Võrumaal Kütioru mäesuusakeskuses peetud mäestlaskumise Eesti meistrivõistlustel pälvisid esikohad Armin Pilv, Riko Mäeuibo ja Allar Kivisaar.

Peamiselt mullase pinnaga ja teatud lõikudes kividega kaetud laskumisnõlval, mida oli mitmekesistatud spetsiaalsete puitkonstruktsioonidega, näitas kahe erineva võistlusraja läbimisel parimat koguaega Armin Pilv tulemusega 1.38,32. Seejures oli AP/SagLab Racing Teami esindaja kiireim mõlemal rajal. Eesti meistrivõistluste hõbemedali teenis Robert Johanson (+0,92) ja pronksi Riko Mäeuibo, kes sai ühtlasi kaela ka juunioride vanuseklassi kuldmedali. Tänavu samuti Euroopa meistri tiitliga pärjatud Mäeuibo ajaks oli 1.40,8. Juunioride seas sai hõbeda Mark Peterson (+6,72) ja pronksi Daniel Veskov (+27,55).

Mastersite klassis käis tihe rebimine Allar Kivisaare ja Andris-Toomas Martinsoni vahel. Kui avalaskumisel oli kiireim Kivisaar, siis teisel Martinson. 0,49-sekundilise edumaaga pälvis Eesti meistri tiitli Kivisaar ja hõbeda Martinson. Pronksi sai kaela mõlemal laskumisel stabiilselt teist tulemust näidanud Tõnis Talv (+1,73).

Tulemused siin, pildigaleriid autor Juri Vsivtsev siin, autor Timo Müürsepp siin

DHI Eesti meistrid 2022
Fotol: Mäestlaskumise Eesti meistrid Armin Pilv, Allar Kivisaar ja Riko Mäeuibo (Raiko Jaeski)

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X