Mäestlaskujad Johanson ja Mattus MM-kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Robert Johanson

Prantsusmaal Les Getsis jätkuvatel maailmameistrivõistlustel ei pääsenud Eesti mäestlaskujad Robert Johanson ja Juho Mattus kvalifikatsioonist edasi.

Eliitmeeste kvalifikatsioonis näitas parimat tulemust prantslane Benoit Coulanges ajaga 3.26,074. Talle järgnesid kaasmaalane Amaury Pierron (+0,240) ja hispaanlane Angel Suarez Alonso (+1,776). Johanson kaotas päeva kiireimale 32,231 sekundiga ja sai 95. tulemuse, Mattus 46,501 sekundiga, millega pälvis 100. koha. Kvalifikatsioonist pääses edasi 80 paremat.

“Kvalifikatsioonisõit oli iseenesest päris okei – sain oma liinidele ilusti pihta ja suuremaid vigu ei teinud, aga peale pikka taastumist pöidla sidemete operatsioonist ja haigusest ei ole mul võimalik olnud eriti trenni teha,” ütles Johanson peale võistlust. “Kiirust oli, aga füüsis ei jõudnud järgi ja seetõttu pidin ennast stardist alates kõvasti tagasi hoidma, et suudaks lõpuni välja kesta. Kvalifikatsioonisõidu ajal tekitasid ka pidurid probleemi, mis üle kuumenesid ja iga sektoriga aina rohkem ja rohkem ära kadusid. Kiiresti downhilli sõita on aga väga keeruline korralikult mitte toimivate piduritega.”

Eliitnaiste kvalifikatsioonid oli kiireim prantslanna Myriam Nicole ajaga 3.56,654, edestades sakslannat Nina Hoffmanni (+6,686) ja itaallannat Eleonora Farinat (+7,346). Meesjuunioride eelsõitudest pääses esimese ajaga edasi britt Jordan Williams (3.31,361) ja naisjuunioride eelsõitudest bulgaarlanna Izabela Yankova (4.14,165).

Mäestlaskumise finaalsõidud peetakse laupäeval.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Höövelliist, Schenker, Scania, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X