Mae Lang saavutas Üliõpilaste MMil Portugalis grupisõidus 6. ja eraldistardis 8. koha.

Üliõpilaste MM Portugalis Bragas toimus 31. juuli – 4. august.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi jalgrattur Mae Lang (Tartu Ülikooli füsioteraapia üliõpilane) saavutas 4. augustil Portugalis, Bragas toimunud grupisõidus (93 km ja üle 2000 tõusumeetri) tubli 6. koha. Sõidu võitis Marta Lach (Poola), teine Karolina Sowa (Poola) ja kolmas Jaqueline Dietrich (Saksamaa).

“Sõit toimus ühel suurel ja ühel väiksemal ringil, rajal oli kolm 5-6 km pikkust tõusu ja üks 13 km pikkune tõus, tõusuprotsent keskmiselt 5-6%. Sõidu tegi raskeks Portugalis valitsev kuumalaine. Sõidu kestel näitas temperatuur pidevalt üle 35 kraadi. Võistluse esimene pool oli lihtne ja enesetunne hea, kuid valitsev kuumus tegi sõidu raskeks. Kuna puudusid varasemad kogemused sellistes tingimustes sõitmiseks, jäin sõidu keskpaigas keha maha jahutamisega hiljaks ja ei suutnud Poola ratturite rünnakuga kaasa minna. Sõidu ajal sain palju abi Šveitsi tiimilt. Peale autost saadud külma vee selga kallamist taastusin ning viimasel tõusul õnnestus oluliselt kohta parandada, kuid  esimesed olid juba läinud. Kuues koht ei ole halb tulemus, kuid tean, et olen suuteline paremaks.”

Eraldistardi 18. km distantsi võitis Tereza Korvasová (Tšehhi), teine Marta Lach (Poola) ja kolmas Jaqueline Dietrich (Saksamaa). Mae Langi koht 8. ja kaotus võitjale 2:15,67.