MAE LANG PANEB ENNAST PROOVILE BELGIAS

maelang

Hollandi klubis MEXX-Watersley International Women’s Cycling Team sõitev Mae Lang pani ennast proovile Luxemburgi 2.1 velotuuril Fesitval Elsy Jacobs.

„Mulle taolised kiired ja siledad sõidud väga ei sobi , seega olen lihtsalt klubi sprinterite heaks tööd teinud. Seega olen neid sõite hea treeninguna võtnud. Esimese päeva 2,7km proloog oli paras pettumus, ilmselt alustasin liiga kiiresti ja seetõttu ei õnnestunud tõus kõige paremini,“ kirjeldas Lang sõitu.

„Esimene etapp möödus korralikus vihmasajus. Esimese suure ringi lõpus oleval 2 kilomeetrisel tõusul rebenes punt kolmeks ja leidsin end koos kahe tiimikaaslasega teises grupis. Esimesed olid aga pikalt silmapiiril ja aitasin aktiivselt vahet kinni tõmmata. Viimasele viiele linnaringile jõudes oli punt käes. Kahe ringi pärast pidin aga jälle esimesed eest laskma. Sõitsin viimased 30 km üksinda ja 200m enne lõppu sai teine grupp mu kätte.

Teisel ja viimasel etapil oli enesetunne juba oluliselt parem. Kuna meie tiimi liider Franziska Koch oli eelmise etappiga jõudnud kokkuvõttes kolmandale kohale ja hoidis parima noorratturi särki, oli kogu tiimi prioriteediks tema kaitsmine. Minu ülesandeks oli sõidu algus temaga koos pundi ees püsida ja linnaringidele jõudes algavale tõusule esimesena peale jõuda. Suures osas sai enda töö tehtud. Linnaringidele jõudes tõusul jäi pundiga väike vahe sisse ja kahjuks ei suutnud minu grupp koostööd teha. Vahe püsis mitu ringi alla minuti, aga järele saada enam ei õnnestunud. Viimase etappiga kukkus Franziska kahjuks neljandaks, aga parima noorratturi särki õnnestus kaitsta.

Kogemusi sellistel suurtel võidusõitudel on veel vähe ja tunnen, et vorm on ka veel natuke toores, aga usun, et areng toimub iga raske võistlusega,“ kommenteeris Lang alanud hooaega uues klubis.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X