MAE LANG JÄTKAB UUEST HOOAJAST PROFINA

135223048_3501618949922006_4895743660168864772_o

Eesti rattur Mae Lang jätkab sellest hooajast Luksemburgis registreeritud klubis Andy Schleck – SP NVST – Immo Losch. Möödunud aastal kuulus tiim amatöörklubide hulka ja kandis nime Andy Schleck Cycles – Immo Losch.

Klubis on rattureid Luksemburgist, Šveitsist, Norrast, Uus-Meremaalt, Saksamaalt, Inglismaalt ja Ungarist. Tiimi nimekirja kuuluvad ka Norra naiste eliitklassi grupisõidu meister ja Luksemburgi U23 klassi grupisõidu, temposõidu ja cyclo-crossi meistrid ning lisaks veel Saksamaa meister mäkkesõidus.

„Tiimil oli juba eelmise hooaja alguses plaan jätkata uuel aastal kõrgemal tasemel. Tänu edukale hooaja algusele soovis klubi juhtkond minuga lepingut jätkata. Arvestades keerulist aastat oli paljude klubide jätkamine küsimärgi all ning seetõttu andsin suusõnalise nõusoleku neile juba aprillis. Klubi plaanid said teoks ja sellest aastast jätkatakse UCI Women’s Continental Team’i litsentsi ja uue nimega,“ täpsustas Mae Lang tagamaid.

„Möödunud hooaeg jättis tiimist väga positiivse mulje ja mul on hea meel nendega jätkata. Klubi oli toetav ja sain palju võimalusi ennast näidata ning oma tulemuste peale sõita. Eelmise aasta parima tulemuse tegin septembrikuus Prantsusmaal peetud 7-päevasel velotuuril Tour Cycliste Feminin International de l’Ardeche, kus saavutasin kokkuvõttes 38. koha. Nädal hiljem Belgias toimunud raskel ühepäevasõidul Trophee des Grimpeuses õnnestus välja sõita 16. koht,“ meenutas Lang eelmise hooaja kirkamaid hetki.

„Arvestades reisipiiranguid olen talveperioodil treeninud Eestis. Inglasest treeneriga suhtleme telefoni teel ja läbi TrainingPeaks keskkonna. Veebruari alguses plaanin sõita tiimi staapi Saksamaal, Hürtgenwald’is, et natukene soojemates tingimustes treenida ja esimesteks sõitudeks paremini valmis olla,“ lisas Lang

„Uue hooaja esimesed võidusõidud ja tiimi presentatsioon toimuvad märtsi alguses. Kogu võistluskalender päris kindel veel pole, kuna koroona ajastul võtab kõik tavapärasest rohkem aega ja nii tuleb ka kutsetega natuke oodata. Tiim on aga väga optimistlik ja loodab kalendrisse saada mitmeid suuri ProTour’i ja WorldTour’i sõite. Kõige enam ootangi uuest hooajast võimalust end kõrgeima taseme võidusõitudel proovile panna,“ oli Lang uue hooaja suhtes põnevil.

Fotol: Klubi võistlussärk.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X