Madis Mihkels võitis võimsa finišiga Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapi

Team Ampler-2024 ridades pedaaliv Madis Mihkels võitis Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapi. Tema selja taha jäid austraallane Kaden Groves (Team BikeExchange – Jayco) ja tšehh Tomaš Barta (ATT Investments).

192,6 km pikkune Tallinn-Tartu etapp kujunes võrdlemisi keeruliseks, kuna ratturitel tuli suurem osa ajast sõita tugevas tuules ning vihmasajus. Kui ratturitel oli juba mõnikümmend kilomeetrit sõidetud, said eest ära Ukko Peltonen (Soome rahvuskoondis) ning Polychronis Tzortzakis (Kuwait Pro Cycling Team). Vahe jooksikute ning peagrupi vahel venis kohati pikemaks kui neli minutit, kuid peagrupp püüdis ratturid 15 km enne finišit kinni. Seejärel sõideti ühtse grupini Tartuni välja ning oli selge, et etapivõitja selgitatakse välja Lossi tänava tõusul.

Parima noorratturi särgis etappi alustanud Madis Mihkels oli Lossi tänava tõusu alguses suurepärasel positsioonil ning jättis võimsas finšiheitsluses konkurendid selja taha.

„Päev otsa kontrollis sõitu BikeExchange ja teised tiimid väga ei sekkunud. Umbes 20 km enne lõppu rivistasime Ampleriga ülesse, sain hea positsiooni ning lõpus vormistasin lihtsalt ära. Ma ise teadsin, et ma olen tugev, aga arvasin, et teised on veel tugevamad,“ selgitas Mihkels sõidu kulgu. Tuuril on jäänud veel üks etapp, Tartu GP, mil ratturid läbivad 16 korda 10,3 km pikkust linnaringi. „Plaan on homme kõva lahing anda ning unistan tuuri võitmisest,“ sõnas Mihkels.

Reedese etapi järel on tuuri uus liider Tallinn-Tartu etapi teisena lõpetanud Team BikeExchange-Jayco rattur Kaden Groves. „Tiimi eesmärk oli etapivõit ja me üritasime sõitu kontrollida. Tuule ja vihma tõttu oli sõit üsna stressirohke,“ nentis ta. Grovesi sõnul on Tour of Estonia korralik võidusõit ning tal on hea meel näha Eesti noori talente.

Pärast esimest etappi on tuuri üldarvestuses teisel kohal Madis Mihkels ning kolmandal proloogi võitnud Poola rattur Marceli Boguslawski.

Laupäevane programm algab Ladies Tour of Estoniaga (111,7 km) ning seejärel sõidetakse Tour of Estonia viimane etapp ehk Tartu GP (164,8 km). Pühapäeval toimub  41. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos üle 2000 harrastaja. Valikus on 128, 60 ja 27 km distantsid.

 Foto: Adam Illingworth

Loe lisa:

01.06 Delfi Sport Mihkels ja Pajur. Kas Eestis on kasvamas kaks maanteesõidu superstaari?
27.05 Postimees Sport Mihkels teenis vägeva finišiga Tour of Estonial etapivõidu
27.05 Delfi Sport  FOTOD | Võimsa lõpuspurdi teinud Madis Mihkels jättis Tallinn-Tartu GP võidu kodulinna
27.05 ERR Sport Kangert: hea on näha, et võitis nii noor Eesti kutt
27.05 ERR Sport Mihkels: tiimi põhiplaan oli teha finiš minu peale
27.05 ERR Sport VIDEO | Mihkels sprintis kodusel Toomemäel võiduka lõpuni
27.05 ERR Sport Võimas lõpuspurt andis Mihkelsile Tour of Estonial etapivõidu
26.05 ERR Sport Tour of Estonia proloogi võitis Poola rattur, Madis Mihkels viies
26.05 Delfi Sport FOTOD | Tour of Estonia proloogi võitis poolakas, eestlaste parim oli Madis Mihkels

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X