Madis Mihkels võitis olümpiafestivalil grupisõidus oma teise kulla: „Panin finišit täiega!“

madis mihkels

Jalgrattur Madis Mihkels võitis täna Bakuus Euroopa noorte olümpiafestivalil grupisõidu, lisades kahe päeva eest teenitud temposõidu kuldmedalile veel teisegi. Eesti koondise võidetud medalite arv seekordselt olümpiafestivalilt tõusis sellega neljale – kaks kulda ja kaks pronksi, neist kolm rattaspordis ja üks judos.

 Edukalt esinesid ka teised Eesti noorsportlased, kohti esikümnes saavutasid neljapäeval veel kuus sportlast – 4. koha võitis kergejõustikus seitsmevõistluses Pippi Lotta Enok, 8. koha teenisid Marit Kutman 200m jooksus ja Kelly Heinpõld vasaraheites ning 9. koha said judos Darja Mihhailova  ning ujumises Laura-Liis Valdmaa ja Demid Solodov.

Jalgratas

Poiste grupistardi võitjaks krooniti eestlane Madis Mihkels, kes kaks päeva varem võitis olümpiafestivalil ka temposõidu. Kolmest ringist koosnenud 75-kilomeetrisel distantsil jõudis Mihkels finišisse kuuepealises grupis ühise ajaga 1:49:24 ning rebis end esimesena üle finišijoone.

Madis Mihkels: “Esimesel ringil püüdis grupp koos sõita, kuid sõit oli närviline ja kukkumisoht suur. Tõusul hakati vajutama ning siis saime kolmekesi väikese vahe sisse, aga see tõmmati kokku tagasi ja pärast seda oli sõit grupis rahulikum. Terve sõidu vältel üritasin minekutega kaasa minna. Viimasel ringil läksid viis poissi ees minema ja ma ei saanud kaasa, kuid inglane näitas, et me läheks kahekesi koos jooksikutele järgi. Püüdsimegi kinni need viis ja siis tulime koos lõpuni. Viimane kilomeeter oli passimine, keegi ei tahtnud tööd teha. Vahetult finiši eel olin alguses natuke halval positsioonil – grupi ees kohe teine, aga siis veeresid neli poissi minust mööda ning sain enne lõppu tuulest välja tulla ja oma finishit alustada. Panin finishit täiega. Itaallane oli põhikonkurent ja korraks isegi vaatasin, et ei tule välja, aga ta kuidagi vajus ära,“ kirjeldas Mihkels.

Itaallane Dario Igor Belletta sai kaela hõbemedali, pronks läks slovakile Martin Svrcekile. Frank Aron Ragilo teenis 13. koha (+1:56) ning Lauri Tamm lõpetas 42. kohal (+2:01). Grupisõidus startis 91 ratturit, finishisse jõudis neist 82.

Sellega on Eesti noored ratturid võitnud tänavuselt Euroopa noorte olümpiafestivalilt koguni kolm medalit – Madis Mihkels kaks kulda ning Laura Lizette Sander temposõidu pronksi.

Madis Mihkels tunnistas, et väga ei uskunud oma tänasesse võiduvõimalusse. „Tundus suhteliselt võimatu saada järjest kaks kuldmedalit. Konkurents on tihe, igast Euroopa riigist kolm parimat kohal ja grupisõidus on vaja rohkem õnne kui temposõidus. Kui finišijoone ületasin, sain aru, et ma võitsin, aga see tundus ulme!“

Euroopa noorte olümpiafestivalidelt on ratturitest varasemalt võitnud medali nüüd profiridades sõitev Tanel Kangert, kes teenis 2003. aastal temposõidus pronksi. Eelmisel olümpiafestivalil kahe aasta eest sai samas distsipliinis pronksmedali kaela Gleb Karpenko. Madis Mihkels on nüüd kahekordne kuldmedalist – temposõidus ning grupisõidus samuti. “Väga äge tunne on, et ükski Eesti rattur pole sellist saavutust kunagi enne teinud,“ avaldas Mihkels.

Läbi aastate on eestlastest kaks kuldmedalit suutnud Euroopa noorte olümpiafestivalidelt seni võita vaid kergejõustiklane Kaire Leibak, kellele kuulusid 2005. aastal kullad nii kaugus- kui ka kolmikhüppes.

Ka tüdrukute grupisõidus võidutses 50-kilomeetrisel distantsil sama sportlane kes temposõiduski – britt Zoe Backstedt. Elina Tasane ja olümpiafestivali temposõidu pronksmedalist Laura Lizette Sander olid kogu sõidu vältel aktiivsed ja esikümne hulgas. Viimasel ringil Sander ründas ja sõitis koos Itaalia ratturiga eest ära, kuid 50m enne lõppu sõitis grupp, kuhu kuulus ka Elina Tasane, neist mööda. Nii sai Tasane 19. ja Sander 22. koha (mõlemad +3.27). Elisabeth Ebrast tabas ebaõnn, kui grupis kukkunud sportlase ratas lendas tema pidurisse – kuigi väliselt probleemi näha polnud, läks Ebrase piduri üks pool paigast ära ning käis vastu. See aga ei võimaldanud korralikult tempot arendada ega tõuse hooga võtta. Ebras läbis siiski distantsi ning sai kirja 56. koha (+9.25).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X