Madis Mihkels tuli maanteesõidu EM-il üheksandaks

Prantsusmaal lõppenud jalgratta maanteesõidu Euroopa meistrivõistlustel tuli Madis Mihkels meesjuunioride grupisõidus üheksandale kohale.

17-aastane Mihkels lõpetas 109,2-kilomeetrisel distantsil peagrupis, mille ajaks kujunes 2:38.28.

“Sõit algas suhteliselt närviliselt ja kukkumise oht oli suur. Endal oli ka kaks ohtlikku olukorda, kus oleksin kukkunud, aga õnneks pääsesin,” kommenteeris Mihkels.

“Lõputõusul jäin natuke maha ja pidin enne finišit siledal liiga palju välja panema, et punt uuesti kätte saada ja finišis ei olnud mul seda jalga. Euroopas top10 ja järgmine aasta uus võimalus – olen tulemusega väga rahul.”

Meesjuunioride Euroopa meistriks tuli taanlane Kasper Andersen, kellel järgnesid tšehh Pavel Bittner ning belglane Arnaud De Lie.

Teistest stardis olnud eestlastest sai Joonas Kurits 37. (+1.22) ja Johannes Tiirats 58. (+9.40) koha. Andre Roos, Arti Ilves ja Gregor Kokk katkestasid.

Naisjuunioride grupisõidus triumfeeris itaallanna Eleonora Camilla Gasparrini, pjedestaalile mahtusid veel Marith Vanhove (Belgia) ja Katrijn De Clercq (Belgia).

Fotol: Madis Mihkels Euroopa noorte olümpiafestivalil 2019 Bakuus Autor/allikas: EOK