Madis Mihkels tegi Itaalias ühe karjääri parema etteaste

Madis Mihkels (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) teenis Itaalias toimuval UCI tugevuselt teise kategooria ühepäevasõidul Gran Piemontel kuuenda koha.

19-aastane Mihkels, kes debüteeris Belgia profivõistkonna ridades alles augusti keskpaigas, osales Gran Piemonte ühepäevasõidul grupifinišis, mille võitis hispaanlane Ivan Garcia Cortina (Movistar). Võitja Ivan Garcia Cortina (Movistar Team) teatas kohe pärast finišit: “See on minu esimene võit kolme aasta jooksul, nii et olen selgelt väga õnnelik. Täna hommikust saati olin optimistlik, sest tundsin, et mul on hea jalg. Viimastel võistlustel olen ka tugev olnud. Olin viimases kurvis üsna taga, kuid viimasel sirgel suutsin end tagasi saada, ” võttis Cortina sõidu kokku.

Võitja ja eestlase vahele jäid veel sloveen Matej Mohoric (Bahrain – Victorious), prantslane Alexis Vuillermoz (TotalEnergies) ning itaallased Edoardo Zambanini (Bahrain – Victorious) ja Alberto Bettiol (EF Education – EasyPost). Võitja ajaks mõõdeti neli tundi 21 minutit ja 44 sekundit, grupifiniši 20 meest lõpetasid sama ajaga. Kuuenda kohaga kaasnesid ka 70 UCI punkti, mis on eestlase karjääri paremuselt teine saak pärast hiljutist MM-i, kus Madis Mihkels lõpetas kuni 23-aastaste grupisõidu neljandal kohal. Gran Piemonte sõidul kõvasti meeskonnatööd teinud Rein Taaramäe lõpetas 33. kohal (+0.49). Tegu oli Mihkelsi ja Taaramäe esimese ühise võistlusega Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux meeskonnas.

Madis Mihkels kommenteeris sõitu lähemalt, “läksime sõidule peale plaaniga grupifinishis aidata Andrea Pasqualoni või siis mind. Tõusul pandi aga gaas nii põhja, et saime väikse pundiga eest minema ja tagant grupp enam kätte ei saadud. Ennastki üllatas, et selle kaheksa kilomeetri pikkuse tõusu esimestega ära kestsin. Sellest hetkest peale pani Rein gaasi põhja ning tegi super tööd selle nimel, et punt enam meid kinni ei püüaks. Meeskonnakaaslane Jan Bakelants oli samuti abiks sõidu lõpu faasis. Algul tundus et teised tiimid ei ole tempo tegemisest huvitatud kuid lõpuks saime siiski tempo hoidmsel abi. Kahjuks tõmbas tõus mind nii tühjaks, et finishi jaoks enam jalga ei jätkunud,” võttis Madis sõidu kokku.

Gran Piemonte | Men’s Elite – Highlights | Eurosport video ja tulemused siin

Madis Mihkels
Gran Piemonte finiš vasakul kollase kiivriga Madis Mihkels (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux)