Madis Mihkels tegi Belgia profimeeskonna värvides debüütvõistluse ja aitas tiimikaaslase avaetapil kümnendale kohale

Madis Mihkels alustas debüütvõistlust Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux profimeeskonna värvides 59. kohaga, tehes Norra Arktika velotuuri (UCI 2.Pro) avaetapil head tööd oma tiimi sprinteri jaoks. Valitsev Eesti meister Mihkel Räim (Burgos-BH) sai 90. koha.

186,1-kilomeetrine avaetapp sõideti vihmas ja tuulega ning Räime sõnul ei ole ta varem näinud, et lausa 80% grupist võistleb vihmajakkides ja säärtega. Etapi jooksul jäi trassile kaks esimese kategooria tõusu, kuid võitja selgus siiski suurest grupist. Esikoha pälvis prantslane Axel Zingle (Cofidis; 4:50.09). Tegemist on 23-aastase Cofidise ratturi karjääri ühe tähtsaima võiduga. Teisena lõpetas Gleb Syritsa (Astana Qazaqstan Team) ja kolmandana võitja kaasmaalane Mathieu Burgaudeau (TotalEnergies).

Belgia profimeeskonnas debüüti teinud Mihkels aitas viimastel kilomeetrite Quinten Hermansi, kes lõpetas kümnendal positsioonil. Eestlane ise ületas finišijoone 59. kohal, kaotades võitjale 41 sekundiga. Räim ei tundnud end sõidu teises pooles hästi ja sai 90. koha, jäädes liidrile alla seitsme minuti ja 37 sekundiga. Halva tunde põhjuseks oli tõenäoliselt ülekuumenemine.

Reedel sõidetakse Norras 154,3 kilomeetrit ja oodata võib grupifinišit.

Norras peetakse hetkel veel Skandinaavia velotuuri, mis kuulub naisratturite World Touri sarja. Väga heas vormis Marianne Vos (Team Jumbo-Visma) on võitnud kolm esimest etappi ning jätkab üldarvestuses kindla liidrina. Teist positsiooni hoiab belglanna Shari Bossuyt (Canyon//SRAM Racing) ja komandat taanlanna Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ – SUEZ – Futuroscope).