Madis Mihkels sai ühepäevasõidul Austraalias 7. koha, võit meeskonnakaaslasele

Austraalias peetud 1. kategooria ühepäevasõidul Surf Coast Classic (Lorne – Torquay; 158,6 km) pälvis võidu Eritrea sprinter Biniam Girmay (Intermarche – Wanty; 3:27.40). Meeskonnakaaslase võidule aidanud Madis Mihkels sai ise seitsmenda koha.

Girmay edestas lõpujoonel itaallast Elia Vivianit (Ineos Grenadiers) ja uusmeremaalast Corbin Strongi (Israel – Premier Tech). „Võtsime tiimiga kontrolli enda kätte ja kontrollisime vahet jooksikutega. Õnneks oli grupifiniši vastu huvilisi veel, seega saime neilt samuti abi,“ rääkis Mihkels võistluse järel. „Kolm kilomeetrit enne finišit läks rada kilomeeter allamäge ja kiirus oli väga suur. Kuna meil siin sprindirongis väga suuri mehi pole, kes alla mäge astuksid, siis pidime ajastama end ette väga täpselt peale seda. Viimasest kurvist oli 450 meetrit finišini ja vedasin Bini kolmandale positsioonile ehk Viviani selja taha. Peale seda jalga sirgu ei lasknud ja panin hooga kurvist kuni lõpujooneni välja.“

Pühapäeval ootab Mihkelsit Austraalias ees veel World Touri kalendrisse kuuluv ühepäevasõit Cadel Evans Great Ocean Road Race pikkusega 176,5 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X