Madis Mihkels pälvis Giro d’Italia neljandal etapil 9. koha

Madis Mihkels

Itaalias jätkuval Giro d’Italia velotuuri neljandal etapil (Acqui Terme – Andora; 190 km) saavutas Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) üheksanda koha.

Umbes neli kilomeetrit enne finišit võttis soolorünnaku ette Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), kes püüti kinni ligi 700 meetrit enne lõpujoont. Pika finišispurdi teinud itaallane Jonathan Milan (Lidl – Trek; 4:16.03) pälvis seejärel võidu austraallase Kaden Grovesi (Alpesin – Deceuninck) ja sakslase Phil Bauhausi (Bahrain – Victorious) ees.

Intermarche – Wanty meeskonna esisprinter Biniam Girmay kukkus ca 60 km enne finišit olnud laskumisel märgades oludes kahel korral ja jättis seejärel võistluse pooleli. See omakorda tähendas, et Mihkels sai võimaluse ise sprintida, mis päädis 9. kohaga.

„Sprint tuli enam-vähem välja,“ ütles Mihkels etapi järel. „Ganna rikkus natuke vasakus ääres minu jaoks sprinti, kuna pidin pidurdama ja tast mööda minema. Mõned kohad läksid sinna kaotsi.“

Girmay katkestamise järel võtab Mihkels sobilikel etappidel sprinterirolli üle. „Biniamist on väga kahju. Hetkel ei tea, mis tal täpselt on, aga juttude järgi kõige hullem ei ole. Kindlasti kaotasime oma suurima võimaluse siin tuuril etappi võita, aga muus osas arvan, et jääb plaan samaks,“ lisas Mihkels.

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrina Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), kellele järgnevad Geraint Thomas (Ineos Grenadiers; +0.46) ja Daniel Felipe Martinez (Bora – Hansgrohe; +0.47). Mihkels on 108. kohal (+33.30).

Velotuuri viies etapp viib ratturid Luccasse. Päeva jooksul sõidetakse 178 kilomeetrit.