Madis Mihkels nomineeriti Euroopa parima noorsportlase auhinnale

mihkels

EOK esitas jalgrattur Madis Mihkelsi Euroopa Olümpiakomiteede mainekale, Piotr Nurowski nimelisele auhinnakonkursile, mille raames kuulutatakse 26. oktoobril välja Euroopa parim suvealade noorsportlane. Mihkels valiti viie nominendi hulka, olles sellega Kelly Sildaru järel läbi aegade teine Nurowski auhinna nominentide hulka pääsenud Eesti noorsportlane ning esimene suvealadelt.

Madis Mihkels on 16-aastane jalgrattur, kes võitis tänavusel Euroopa noorte olümpiafestivalil koguni kaks kuldmedalit – ta triumfeeris nii grupisõidus kui ka eraldistardis. Varasemalt on Eesti meesratturid suutnud Euroopa noorte olümpiafestivalidelt teenida kokku kaks pronksi – Tanel Kangert 2003. aastal ja Gleb Karpenko 2017. aastal, mõlemad eraldistardist.

“Olümpiafestivali kullad tähendavad mulle palju, sest need olid minu elu esimesed suured võidud. Ma armastan rattasõitu, võistlemist, sellega kaasnevat adrenaliini ning enda proovile panekut teiste ratturite kõrval. Minu unistus on saada tippsõitjaks, kes võitleb maailma suurimatel võistlustel võidu eest,” ütles Mihkels. “Olla täna valitud Euroopa viie parima noorsportlase hulka on suur tunnustus,” lisas ta.

Madis Mihkels treenib Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis treener Caspar Austa juhendamisel ning õpib Tartu Raatuse Koolis.

Teised nominendid Piotr Nurowski auhinnale on ujuja Franko Grgic Horvaatiast, kõrgushüppaja Yaroslava Mahuchikh Ukrainast, vehkleja Liza Pusztai Ungarist ning sportvõimleja Giorgia Villa Itaaliast.

Võitja kuulutatakse välja 26. oktoobril Varssavis toimuval galaõhtul. Laureaat saab karika ja 15 000-eurose stipendiumi, teisele kohale kuulub 8000-eurone ning kolmandale kohale 5000-eurone stipendium, neljas ja viies koht teenivad kumbki 3000-eurose stipendiumi.

Piotr Nurowski nimelise auhinna kandidaatideks saavad rahvuslikud olümpiakomiteed esitada alla 19-aastaseid sportlasi, kelle puhul hinnatakse sportlike tulemuste kõrval ka sportlase käitumist ja suhtumist ausa spordi ning olümpiakultuuri ja -ideaalide väärtustamisel. Euroopa parima noorsportlase auhind loodi 2010. aastal Smolenski lennukatastroofis hukkunud toonase Poola Olümpiakomitee presidendi Piotr Nurowski mälestuseks. Auhinna eesmärk on julgustada noori sportlasi jätkama tippspordikarjääri ning innustada neid lugu pidama ausa mängu reeglitest ja olümpiaväärtustest.

Esimese Eesti noorsportlasena võitis 2017. aastal Piotr Nurowski auhinna freestyle-suusataja Kelly Sildaru.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X