Madis Mihkels lõpetas Pariis – Nice’i velotuuri etapil taas TOP10-s

Madis Mihkels

Prantsusmaal jätkuval Pariis – Nice’i velotuuri (UCI 2.UWT) viiendal etapil (193,5 km) sai Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) grupifinišis üheksanda koha.

Juba teise etapivõidu sellelt velotuurilt pälvis hollandlane Olav Kooij (Team Visma | Lease a Bike; 4:23.44), edestades taanlast Mads Pederseni (Lidl – Trek) ja sakslast Pascal Ackermanni (Israel – Premier Tech).

„Ootasin ja lootsin rasket päeva, kuid kahjuks olid kõik tõusud vastutuult ja mitte väga järsud ehk puhastest sprinteritest päris lahti ei saanud,“ ütles Mihkels võistluse järel. „Viimastel kilomeetritel oli suur kaos ja kiirus nii põhjas, et üksinda oli raske ette liikuda. Juba viimast kilomeetrit alustasin liiga tagant. Sain Sam Bennetti tuules natuke ettepoole liikuda ja sprinti alustada, kuid ilmselgelt liiga hilja. Samas nii või naa ei ole selline kiire sprint puhaste sprinterite kõrval minu suurim trump, seega olen rahul.“

Velotuuri üldarvestuses esiotsas suuri muutusi ei toimunud. Liidrina jätkab austraallane Luke Plapp (Team Jayco AlUla), kellele järgnevad Colombia rattur Santiago Buitrago (Bahrain – Victorious; +0.13) ja ameeriklane Brandon McNulty (UAE Team Emirates; +0.27). Mihkels jätkab 76. positsioonil, kaotades parimale 23 minuti ja 14 sekundiga.

Reedel on kavas 198,2-kilomeetrine etapp marsruudil Sistern – La Colle-sur-Loup. Võistlusrajale jääb üks kolmanda ja neli teise kategooria tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X