Madis Mihkels jäi EM-il esimesena medalita, kuid kiitis koondisekaaslaseid hea võistluse eest

Madis Mihkels

Hollandis Drenthes jätkunud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel teenis Madis Mihkels kuni 23-aastaste meeste grupisidus neljanda koha.

136,5-kilomeetrisel võistlusel pälvis soolovõidu taanlane Henrik Pedersen ajaga 3:00.12. Hõbemedali sai kaela hispaanlane Ivan Romeo (+0.25) ja pronksisele autasule spurtis end järgmisest grupist prantslane Paul Magnier (+0.37).

Neljanda kohaga leppima pidanud Mihkels kiitis koondisekaaslaseid ning tõdes, et peale sellist võistlust on kahju, et end medalile ei suutnud spurtida. Samas tunnistas eestlane, et kolmanda koha teeninud prantslane oli selgelt teisest klassist. „Kutid tegid väga head tööd, et mind Vambergi ringidele jõudes positsioonile aidata. Edasi sain juba ilusti ise hakkama,“ rääkis Mihkels. „Ühel hetkel, kui tekkis ohtlik minek, kus ma sees polnud, ilmus Lauri jälle kohe välja ja vedas grupi järgi. Tõesti super töö! Tunnen end natuke halvasti, et ei suutnud seepärast medalit võtta, kuid polnud varianti. Võib-olla maksin lõpus natuke lõivu, sest olin igal ringil üpris aktiivne ja minekutes sees, mis lõpuks kuhugi ei läinud.“

Teistest eestlastest sai Aaron Aus (+0.47) 27., Romet Pajur (+1.37) 52. ja Lauri Tamm (+5.36) 65. koha. Gleb Karpenko ja Frank Aron Ragilo tulemust kirja ei saanud.

Reedel on kavas veel 108-kilomeetrine kuni 23-aastaste naisratturite grupisõit, kus on eestlastest stardis Elina Tasane, Kristel Sandra Soonik, Elisabeth Ebras ja Laura Lizette Sander.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X