Madis Mihkels avab hooaja World Touri velotuuriga Austraalias

Madis Mihkels

Järgmisel teisipäeval, 16. jaanuaril algab Austraalias World Touri tasemega velotuur Tour Down Under. Kuueetapilisel mitmepäevasõidul avab hooaja Madis Mihkels (Intermarche-Wanty).

Esmakordselt 1999. aastal peetud velotuur toimub Lõuna-Austraalia teedel keskusega Adelaides. World Touri kalendrisse kuulub mitmepäevasõit alates 2008. aastast. Tänavu algab Tour Down Under Tanundast ja lõpeb taas mäefinišiga Mount Lofty otsas, kus mullu teenis velotuuri üldvõidu UAE Team Emiratesi rattur Jay Vine.

Velotuuri esimesed neli etappi annavad võimaluse särada sprinteritel, viimased kaks aga neile, kes eelistavad rohkem mägisemat trassi. Viies etapp lõpeb Willunga Hilli otsas ning kuues etapp Mount Loftys. Seejuures on mõlemad tõusud olnud varasemalt velotuuril olemas, kuid mitte kunagi ühel ja samal aastal korraga.

Etapid:
1. etapp, Tanuda – Tanuda, 144 km
2. etapp, Norwood – Lobethal, 141,6 km
3. etapp, Tea Tree Gully – Campbelltown, 145,3 km
4. etapp, Murray Bridge – Port Elliot, 136,2 km
5. etapp, Christies Beach – Willunga Hill, 129,3 km
6. etapp, Unley – Mount Lofty, 128,2 km

Tour Down Underil võistleb Intermarche – Wanty tiimi koosseisus Madis Mihkels. Tema tiimist on stardijoonel veel prantslane Lilian Calmejane, Eritrea sprinter Biniam Girmay, belglane Tom Paquot, itaallane Simone Petilli, uusmeremaallane Dion Smith ja sakslane Georg Zimmermann.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X